Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A térkövet le rakhatom a betonra?

A térkövet le rakhatom a betonra?

Figyelt kérdés

2019. máj. 6. 11:02
 1/4 anonim válasza:
60%

Igen, sokkal tartósabb lesz, úgy értem nem süllyed be, pl az áruházaknál is erre teszik le, így amikor egy nagy súlyú teherszállító érkezik akkor nem, vagy kis mértékben történik deformálódás.


Szerintem azért a térkő és a beton közé valamilyen kitöltő anyagot, pl. homok, vagy kis szemű kavicsot, poros murvát tegyél.


Sok sikert. Jó munkát.

2019. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy láttam, hogy kell egy beton alapozás, amire vékony homokréteg megy és a térkő közöket finom homokkal töltik ki. Így nem süllyed le a térkövezett felület. Persze az egésznek kell egy szélső beton perem is, hogy a szélső térkövek a helyükön maradjanak és a homok se szóródjon ki.
2019. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lerakható, ha a beton felületéről a a vízelvezetés megoldott. Ha nem megfelelő a lejtése (egybefüggő tócsában áll a víz) akkor rábetonozással vagy egyébb módon kel biztosítani a víz szabad lefolyását.

Ezután kezdhető meg a szegélyek építése. 3-5cm vadtag finom zuzalék ágyra fektethető a burkolat. Nem homokra és nem sóderre. Cssk és kizárólag fagyálló zuzalékra. Pl.:3-5, 4-8-ra.

2019. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb 50 m2 raktak le szakemberek.Teraszt,járdát .

A terasz előtti területet szintbe hozták föld rátöltéssel.

Ezt géppel letömöritették.Aztán szinteztek a terasz ajtótól.

Kimérték a szegélykő felső szintjét,mert itt lesz a térkő magassága is .A szegélykövet betonba ágyazták.

Majd beteritették kb,10-15 cm sóderral.Ezt is géppel tömöritették. Erre jött kb 8 cm finom darált kő.Szintén tömöritették,egyben a kis lejtést is megadták a víz elfolyásának .Most már csak rakni kellett a köveket,beszabni ahova kellett.Ezt követte a lapvibrátorozás . Tök egy szintbe került minden kő.

Utolsó fázisként a kvarc besöprő homok lett a fugákba söpörve .

2019. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!