Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nappali és konyha egyben vagy...

Nappali és konyha egyben vagy teljesen külön? Gyerekszoba a szülői mellett vagy minél tàvolabb? Abszolút nem tudok dönteni ebben a két elhelyezkedési kérdésben.

Figyelt kérdés
Illetve nem tudom, hogy amit gondolok ezekről a témákról,az helytàlló-e, így most tapasztalat gyűjtésbe kezdenék bármelyik elhelyezkedési/kialakítási kérdésben várom a tapasztalatokat! Köszönöm!
2019. máj. 10. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Konyha: kicsi gyereknél egyben, nagynál lehet külön, de lehetőleg közel. Mikor én voltam nagyon kicsi, nálunk a nappali rész egy ráccsal le volt választva a konyháról, de amúgy egy helyiség volt, így anya fél szemmel tudott rám figyelni, meg beszélgetni, szórakoztatni, ha kellett valami, nem kellett messzire mennie stb. Akkor is jó ez, ha felnőtt barátok gyűlnek össze, így tudsz a konyhában tenni-venni, de nem záródsz ki mégse a társaságból. Persze más szempontok is vannak, ami alapján éppen a másik megoldás az előnyös. Mi úgy tervezzük a felújítást, hogy a konyhát egy elhúzható fallal lehet majd elválasztani a nappalitól (amúgy nagyon hosszúkás helyiség, így ez megoldható), tehát ha mondjuk rántott húst sütök, akkor le tudom választani azt a részt.


A felnőtt szoba-gyerek szoba szerintem hasonló, kicsi gyereknél a közeli a jó a sok átjárkálás miatt, a nagynál már lehet távol, sőt. Még óvodás, kisiskolás gyereknél is jó, ha este, mikor már lefektetted, résnyire nyitva hagyva az ajtót a szomszéd szobában tudsz csendben vasalni stb., így nem érzi annyira egyedül magát.

2019. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez az "amerikai konyha" erősen begyűrűzött hozzánk is. Közelebb áll a mai középosztály életviteléhez. A külön konyha, külön ebédlő, külön nappali inkább a polgári berendezkedés során alakult ki a paraszti lakókonyhából. A polgári lakásberendezésnél tekintettel voltak a háztartási személyzet elkülönítésére.
2019. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
44%
Nappali külön, csak oda jó az egyben megoldás, ahol nem főznek. USA-ban, ahonnan ez a divat ideért nem főznek pörköltet, lecsót és más eléggé szagos ételeket, itthon ezek szaga belengi a nappalit és ez elég kiábrándító függönyök, kárpitok is beveszik a zsírt és a szagokat. A konyha inkább az étkezővel legyen közös. A gyerekszoba, jobb, ha a szülők szobájához közel van, praktikusabb.
2019. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!