Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Állványcsavar tényleg nem jó...

Misi0102 kérdése:

Állványcsavar tényleg nem jó faszerkezetekhez?

Figyelt kérdés
Kerti fatárolót építek 10x10-es gerendákból, és M10-es, M12-es állványcsavarokkal gondoltam a könyökfákat a gerendákhoz rögzíteni. Jól bevásároltam belőlük, majd egy szaki közölte, hogy szerinte dobhatom ki, mert ez elrepeszti a fát (hiába fúrom elő), helyette faszerkezet építő csavart kell használni. Értem én, hogy azt nem kell előfúrni, meg egyéb jó tulajdonságai vannak, de most tényleg kuka az a sok állványcsavar? Mire lehet akkor használni, ha erre nem?

2019. máj. 30. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Előfúrsz ès nem repeszt. Elöbb használták ezeket, minta speckó ezer fèle másikakat. Ha jól akarsz neki előfúrni, akkor annak a kúposság miatt lèpcsősen szoktak. Ha az anyag megkívánja. Teljesen jól használható. A sok repedèoka lehet a nem jól kiszáradt anyag, vagy a nemjól kifűrèszelès. Ma már csak gèpen tolják át, nem figyelve a rossz szálirányra, hibás fára.
2019. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Simán jó a fatárolóhoz. Előfúrsz, ahogy írták. Annyiban viszont igaza volt a szakinak, hogy ezt egyszerűbben is meg lehetett volna oldani:

szerkezet építő csavarnak vagy acél sarokelemnek nem kell előfúrni.

2019. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!