Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Csendesitot mikor csinalnak a...

Csendesitot mikor csinalnak a tetonek?

Figyelt kérdés
Ha nagyon meredek vagy mitol fugg?

2019. jún. 17. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
mi az a csendesítő? hadd tanuljak.
2019. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, tudtommal főleg manzárdtetőkhöz csinálnak.
2019. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
Gondolom a csendesítő az egy törés a tetőn ugye? Gondolom a régebbi házaknál azok ugye eleve alacsonyak és egy töréssel a bejárat felől a szint magasabb lesz.
2019. jún. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A tetőknek több alaptípusa van, vagyis többféle osztályzati rendszer van. Általánosságba véve van a lapostető (lapostetős szerkezet és kialakítás és fajtái) és van a dőléssel rendelkező tető (és annak számos fajtája/típusa).

A másodikban sokféle típus van, aminél lehet úgynevezett tetőhajlásszög-törést építeni, de inkább úgy mondanám, hogy kell építeni. Evidens, hogy ezeket nem stabilitási szempontból kell nézni, tehát nem fog attól még a cserép, vagy a tetőszerkezet más része leesni, ha nincs, hanem inkább az időjárási elemek miatt. Főként a csapadék a lényeg. A hó nagyon fel tud tapadni a tetőre, akár rá is tud fagyni, viszont minél meredekebb egy tető, annál nagyobb az esélye, hogy hirtelen megindulva akár komoly kárt is okozhat a tető alatt lévő dolgokban (autó, kertigépek, állat- és emberélet). Az esővízre nézve inkább úgy lehetne megfogalmazni, hogy túl meredek tetőre nagyon nagy és erős ereszrendszer kell, mivel a gyorsan lefolyó víz átbukhat rajta, de idő után eldeformálhatja, vagy át is szakíthatja az eresz egyes részeit. A másik fontos tényező a szél. Egy ilyen töréspont a szélből eredő levegőnyomást jobban oszlatja, így kevésbé tud a tetőszerkezet alja sérülni.

Ilyen esetben érdemes egy ilyen csendesítőt csinálni.

Mivel fix határa nincs, hogy mikor jó, és mikor nem, pláne, hogy sokan csak látványként eszközlik bele a tervekbe, így mondhatni magad döntesz róla.

DE mégis mikor ajánlott? Én azt mondanám, hogy a 45°-ot meghaladó tetőknél akkor, ha a lejtési szög ennél nagyobb. Kicsit pontosítva 65-70° felett érdemes. Arra oda kell még figyelni, hogy a csendesítő kellőképpen legyen illesztve, mert ott könnyen tud ázni szeles eső esetén, illetve megfelelő szellőzése legyen.

2019. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

mint előttem írták, a csendesítő akkor szükséges, ha veszélyesen száguld le a víz, vagy csúszik a hó..

nálam kellett az eső miatt, mert zivatar esetén túlcsapott az ereszcsatornán..a csendesítő fékezte a vizet..

2019. jún. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezt a csendesitot en inkabb regi hazakon latom, paraszthazakon, ujakon en nem lattam meg sehol. Ezert erdekelt, a szerepet nagyjabol sejtettem, neve is arulkodo :)
2019. jún. 18. 11:20
 7/7 every95 válasza:
Új házakon azért nem látod, mert a mai divat a 22-30 fokos tetők, azokról nem olyan sebességgel jön le a víz, mint egy régi, 45+ fokos tetőről. Régen egy sima kádárkocka tetőhajlása is 40 fok körül volt, ma ez már nem jellemző, csak ha tetőtér beépítés van.
2019. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!