Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány forintba kerülhet a...

Hány forintba kerülhet a tetőtér kialakítása?

Figyelt kérdés
Tetőteres a ház amibe élünk, de nincs kialakítva szoba, áramot kéne felvezetni, fűtést beiktatni és lépcsőt felvezetni. Ezek a legfontosabbak, a bútorozás részlet kérdése. Kb mennyiből fogunk kijönni? (tudom szakembert kéne megkérdeznem, de esetleg ha valaki csinált már ilyet, építkezés stb szívesen fogadom a tapasztalatok)

2019. jún. 29. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a tetővel? Van benne hőszigetelès, normális páratechnikai rètegek, át van szellőztetve? Ha nem, akkor állványozás, cserèp le, szigetelès, ablakok. Itt máris elment pármillió. Akkor már új eresz? Aztán a lèpcső, acèlból jópár százezer. Villamyszerelès, fűtès, szárazèpítès, aljzatolás, burkolás megint pár millió. Fürdőt nem akarsz fent? Kènyelmetlen lelèpcsőzni pisilni. Szerintem jól megcsinálva 5-10 millió. De se alapterületet sem rètegrendet nem tudunk, ha 20 m2 nyilván kevesebb, ha 300 akkor több... Átlag 80 m2 körülre írtam.
2019. jún. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
átlagos tetőtér beépítés 10-20 millió forint
2019. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kb 80 nm, de mint fiatalkorú nem tudok mindent csak érdeklődök, mivel a szüleimmel beszéltük, hogy ki szeretnénk alakítani. 3 félszobát szeretnénk fentre, de mivel a terület ehhez képest viszonylag nagy, így még a fürdő szóba jöhet lehet, és tetőablak nincs kialakítva, csak 1 a ház elején, ami az utcára néz. Kb mennyi idő alatt tudjak megcsinálni a szakemberek?
2019. jún. 29. 13:54
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Azt is érdemes végig gondolni, hogy nyáron -valószínűleg- lakhatatlan lesz a hőségtől.

Csak néhány klíma segít majd.

2019. jún. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, az várható lesz majd. De már az is részlet kérdés, hisz eloszor a kialakítás, áram, víz lesz a fő cél, majd festés, berendezés és a többi. Költségvetést én szívesen csinálok majd ha lesz információ több nekem, de így már jó, hogy ennyi előre látásom van! Köszönöm a válaszokat!
2019. jún. 30. 09:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha sikerül a kialakítás, utána a többi apránként is meg lesz! :) remélem sikerül kivitelezni, mert nagyon örülnénk neki!
2019. jún. 30. 09:53
 7/11 anonim ***** válasza:
én tetőtérben laktam és soha senkinek nem kívánom. Még októberben is klímázni kellett, annyira melegem volt. Pedig bírom a meleget, de októberben lakásban akkor is sok a 32 fok...
2019. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Fiatalkorú vagy, de hidd el, nagyon hamar elszáll az a pár év, amikor már nem kívánsz majd a szüleiddel egy fedél alatt lakni. Mire elkészülne a tetőtér, okafogyottá válik az egész.
2019. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak hozzávetőlegesen:


Fűtés 1 mill.

Tetőszigetelés gipszkartonozás 1 mill.

Lépcső 200E.

Villany 200 E.

Ablakozás 800 E.

Plusz az aljzatburkolás is lehet egy 500-800 E.

Festés 300E-től.


Szóval szerintem olyan 4 mill. Lehetne. De ez sokmindentől függ, változhat.

2019. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Lépcső 200E.


Villany 200 E."


Inkább 600 - 600

2019. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!