Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért nem tudják úgy felépíten...

Miért nem tudják úgy felépíteni a házakat, mint régen?

Figyelt kérdés
Értem én ezt arra, hogy régen a rokonok összeálltak és felépítették kétkezüleg a saját házukat, legyen az bármekkora is. Ma miért nem "divat már"?

2019. jún. 30. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Mert a nosztalgián túl elég sok negatív tapasztalat volt belőle. Ezek tipikusan azok a házak, amiken ferde az ablak, omladozik a kémény meg repedezik a beton és mindig kéne rajta valamit javítani.

Azon túl, hogy ma már szerencsére senki nem ér rá 2 évet feláldozni az életéből, hogy a sógorának segítsen építkezni - mindenki másra specializálódik és abban a legjobb, amihez ért. Aki pék, rendőr vagy tanár az lehetőleg ne akarjon házat építeni, mert nem lesz jó vége. Csinálja azt, amiben a legjobb és keressen azzal sok pénzt, hogy meg tudjon fizetni olyan embereket, akik meg a ház építéshez értenek. S láss csodát, a házépítő mester (legyen az kőműves, ács, burkoló) olyan eszközökkel fog ma már dolgozni, amit egy kaláka építkezésen egyrészt megfizetni sem tudnának, másrészt szaktudásuk se lenne a használatához - mindez pedig jobb minőségű végeredményhez (komfortban, energetikai besorolásban, hibák alacsonyabb számában) fog vezetni.

2019. jún. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

#1

Teljesen igazad lenne, ha nem lennének az interneten a rémtörténetek a gazember építési vállalkozókról.

A törvény jogosan írja elő sok esetben, hogy szakembernek kell végezni a munkát, de kérdezem én, hogy ha megbízol egy vállalkozást akkor leellenőrzöd, hogy a burkolónak meg a kőművesnek megvan-e a szakmunkás bizonyítványa ? Vagy csak csinálja mert megtanulta az évek során valakitől. Ugyanúgy ahogy én is sok mindent megtanultam az évek során , de a saját házamat nem építhetem fel.

2019. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
85%
Mert akkor nem lehetne ilyen olyan jogcímen pénzeket beszedni. Igen persze voltak ferde ablakok ha fél részegen építkeztek. A kémény nyilván omladozik egy 60as évekbeli kockaházon. Természetes hisz eszi az idő a hő , tüzelés. Nyilván energetikailag se olyan mint a mostaniak. Mitől is lenne se építőanyag se szigetelés nem volt mikor ezek épültek olyan m8nt most. De azért ezek a házak is álnnak gond nélkül immár 60 éve és még nem készülnek összedőlni. Nyilván kell szigorítás minden téren de már nagyon átestek a ló túloldalára ahogy mondani szokták. Mikor már egy rokon nem segítkezhet mert az már fekete munka szerintem az már pl túlzás.
2019. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

...mert akkor kiderülne, hogy a mostani árak töredékéből is fel lehet építeni egy normál házat.

Normális házat, normális igényű embereknek.


Nem csak elszállt sznoboknak való "penthouse lakás"-t amivel villoghat a belvárosban...

...azután a háza előtt elcsúszik a kutyaszaros járdán...

2019. jún. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Rengeteget fejlődött a technológia. Míg règen jellemzően vályogból vagy kismèretű tömör tèglából èpítkeztek, egy könnyű kis palatetővel, addig most sokkal bonyolultabbak a rètegrendek, szerkezetek. Egy hibásan kivitelezett vízszigetelès pèldául javíthatatlan károkat okozhat.

De amúgy nyugodtan vègezheted a segèdmunkát, vakolhatsz, festhetsz, burkolhatsz, sok mindent megcsinálhatsz.


Voltak règen is problèmák, most is vannak. De egyèbkènt a jogosultságokat nem neked kell ellenőrizned, van felelős műszaki vezető, ő rögzíti a naplóban, büntetőjogi felelőssèggel. Ahogy pl azt is, hogy -15 vagy +15 fokban vakoltak-e, beèpítettèk-e a megfelelő páratechnikai rètegeket ès minden egyèb fontos körülmènyt. Problèma esetèn van mihez nyúlni, meg lehet nèzni, lehet ellenőrizni.

2019. jún. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként az nem teljesen igaz, hogy ne engedné a törvény - lakóházak esetében nem megoldható. De hétvégi házat, garázst, kunyhót (egy csomó nem lakóingatlant) szinte akárki építhet. Az USA-ban is nagy divatja van, hogy vesznek az emberek az erdő közepén egy telket és építenek oda egy rönkházat (ez amolyan american dream dolog), de a többsége ott is félbemarad vagy igen szarul sikerül, de hát nagy buli az egész, évente egyszer alszanak benne, megmutatják az ismerősöknek, az év többi részét meg ők is mások által olcsóbban, jobban, gyorsabban kivitelezett házakban töltik.

Egyébként a móka kedvéért azt mondjuk megnézném, hogy egy könyvelő, egy kamionsofőr meg mondjuk egy szakács (tetszőleges nem műszaki foglalkozásra kicserélhető) elkezd eggyütt állványozni, betonacélt vasalni vagy esetleg vízzáró burkolást csinálni - amolyan reality showként el tudnám képzelni a bénázásaikat, de azt hiszem mindenki jobban jár vele, ha a valóságban nem próbálkoznak.

2019. jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Régen nem azért kalákáztak, mert hű micsoda jó dolog az, hanem mert nem volt más lehetőség! A szociban nem lehetett vállalkozni (nyíltan), lényegében nem voltak vállalkozók, csak állami vállalatok, azoknak a házaira/lakásaira meg 5-10 évet várt az átlag kisember, úgy hogy előre törlesztett, de még azt se tudta melyik utcában fog lakni.


Ez óriási különbség.


Arról nem beszélve, hogy mekkora áldozattal járt az építtetőnél. 8 óra meló után, menni házat építeni... odavágott. Szerinted miért volt 55-60 év a nyugdíj korhatár?

Mert épp hogy megérték a fizikai melósok.

2019. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

#6

A móka kedvéért én is tudnék történeteket mesélni amikor a kőműves vagy a sofőr nekiáll windowst telepíteni. A különbség csupán annyi, hogy én megnézem a youtubeon utána olvasok és kérdezek ha valamit csinálni akarok.

Ő meg hát nehogy má ezt a szart ne tudjam megcsinálni. Hát nem tudja és oda hozza a hulladékot hogy leheljek bele lelket. Aztán ha 10 év családi fotó elszáll az éterben akkor mindenki hülye. Persze biztonsági másolat nincs.

2019. jún. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék nem vályogra gondoltam, meg nem is akarok neki állni házat építeni...csak a miénk is így épült harminc évem fő-fő úton lakuk a határátkelőtől nem messze így a sok kamion az utóbbi években "megette" az ép falakat, de azon kívűl ,ásbaja nincs, egy festés férne rá csak. Igaz nekem a nagyszülők, és apukám is ezermester, szó szerint mindent megjavítanak meg felépítenek, lehet nekem ezért is nehezebb elhinni, hogy más "nem tudná megcsinálni."

Csak úgy random fogalmazódott meg a fejemben valamelyik nap, olvasván a 260e Ft/nm árakat...aztán fiatalként elgondolkodtam, hogy ebben az országban hogy fogok én saját lakáshoz is jutni, ami nem a világ végén van :D

2019. júl. 1. 20:14
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Nem arról van szó hogy az ember ne tudna ezt azt megcsinálni hanem a fő dolgokat egyszerűen nem kehet. Nem rakhatsz falat. De leburkolhatsz pl
2019. júl. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!