Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szürke trapézlemezes kerítés...

Szürke trapézlemezes kerítés fektetve?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ősszel vettem egy házat,azóta újítgatom. A kerítés sajnos mindenhol tákolva van, elől régi vaskerítés van, ami több helyen már rohad sajnos, így cserére érett, másrészt szeretnek nagyon belesni a szomszédok, így trapézlemez mellett döntöttem.Kértem ajánlatokat, de nagyon durva árak jöttek ki, egyelőre csak egy 15 m szakaszt csinálok meg, konkrétan az utcait. A városban csak egy helyen lehet kapni trapézlemezt, ma néztem meg. Sajnos csak szürke színben van, és 2mx1m egy tábla. Namost, a színével nincs bajom elfogadtam, hogy szürke lesz, viszont a mérete nem az igazi, ugyanis a kerítéshez 1,3 as, a kapuhoz 1,7es kellene. Vágni nem tudják, sőt, nem lehet rendelni tőlük más méretben sem, így azt találtam ki, hogy fektetve lennének felrakva, tehát a bordák vízszintesen lennének. Így árban is és méretben is kijonne jól, viszont nemigen láttam még ilyen megoldást. Szerintetek nem nézne ki hülyén?
2019. júl. 8. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Trapézlemez eleve hülyén néz ki, tök mindegy hogy rakod. Nálunk, bár nem kell engedély, van előírás a kerítésre. 1 méterig lehet tömör, nem átlátszó, afelett 60%-ban átláthatónak kell lennie. Kertváros. Ezt azért megkérdezném önkorinál.
2019. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én kisvárosban lakom, annak is a legszélén, az utcában elég sok helyen van trapézlemez, még olyan is, ami jóval többet takar. Egyébként nem csak azert fontos, mert csunya a mostani, hanem mert a kutyák nagyon hamisan ugatnak, ha valaki elmegy a járdán, elég sokan panaszkodtak, így ez is megváltozna
2019. júl. 8. 16:58
 3/9 anonim ***** válasza:

Vízszintesen futó, nagyon ronda lesz.

Ne csináld!!


Viszont rengeteg helyen lehet kapni fautánzatú, méretre gyártott trapézlemezt elfogadható árban.

Sohasem kell majd festeni.

Pl.

[link]

2019. júl. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 amit linkeltél tényleg jól néz ki, viszont az a 0,45mm-es lemezvastagság már kevésbé tetszik.

Általában 0,55mm-es lemezzel szoktunk dolgozni, és már az is elég "papír" néha, plusz ha valahol kikezdi a korrózió (a festés és a horganyozás ellenére) akkor nagyon hamar elkezd rohadni.

Nyilván kerítésen negyed akkora igénybevételt kapna mint egyébként, viszont én mindenképp minimum 0,55mm-est raknék. Már csak azért is, hogy ha valaki esetleg nekidőlne ne horpadjon be egyből :D


A többit meg leírták már, vízszintesen nagyon igénytelenül nézne ki (bár kinek mi) és a rögzítést is sokkal macerásabb lenne megoldani. Mivel csak a negatív bordákba lehet csavarozni, így olyan szerkezetet kéne neki csinálni ahol sokkal több vízszintesen futó szerkezeti tartóelem kéne mint ha függőlegesen állna.

Ez már anyagilag is sokkal több lenne, mert ha függőlegesen áll akkor elég csak 30-30%-ra a két végétől rögzíteni. Vízszintesen pedig minimum 4 rögzítési pont kéne, ami 2x annyi anyagot igényelne.

2019. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vegyél máshol

a vízszintes bordázat szerintem ocsmány

megáll rajta a por, madárszar...

2019. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

20:23


Csak példának linkeltem be az elsőt amit találtam.

A kérdező meg majd kikeresi a neki megfelelőt.

Hadd csináljon már ő is valamit...

:)

2019. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Engem is zavart, hogy belátnak a szomszédok mikor vettem a házat. Én egyszerűen vettem drótkerítést körbe és belátás elleni hálót, szerintem kimondottan jól mutat ha normálisan rakod fel. És van belőle zöld, homokszínű, sötétbarna, igaz a kutyuk nálam is szeretnek okoskodni meg túrni, mint a vaddisznó :D ezért a drótot lefogattam végig a talajhoz. Én betonlerítést szerettem volna, de miután osztottam-szoroztam és egy kisebb vidéki ház árában állt volna meg,így maradtam ennél a megoldásnál.
2019. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Végül színes trapézlemez lett, nem fektetve. Nagyon szépen mutat, 2 hónapja elkészült, a szomszéd felől pedig belátásgátló lett felrakva, igaz, csak ideiglenesen mert oda is trapézlemez kerül majd a tavasszal! Árban sem lett drága annyira, igazából 45 000 Forint volt 11 m x 1,30-as
2019. okt. 21. 12:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Gratula!
2019. okt. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!