Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen építőanyagokat lehet...

Milyen építőanyagokat lehet készíteni házilag?

Figyelt kérdés
Láttam tv-ben, hogy valaki hamut, homokos földet és sót kevert össze valami nagyon alap habarcshoz pizza kemencéhez. Innen jött az ötlet, hogy ilyen kerti eszközök tákolásához, ahol nem szempont a tökéletesség, esetleg lehetne azokat a módszereket is használni, amiket annak idején a dédszüleim és az őseink. Agyagot tudom, hogy honnan hoztak, hamu is van bőven, mert fával tüzelünk, illetve mészkő is van a környéken, ahogy szalma, széna és vessző is. Mit lehet ezekből házi módszerekkel kihozni? Esetleg létezik valami könyv vagy cikk, ami direkt ilyen régi építési technikákkal foglalkozik? Vályogozni már régebben vályogoztam, de nem tudom, hogy egy kemencének milyen anyag lenne elég tartós mondjuk egy 5-10 évre. Nyilván ha nincs más lehetőség, akkor teszek bele samott téglát, de kifejezetten érdekelnek az ilyen önfenntartó jellegű alternatívák, amikhez nem kell semmit vásárolnom, hanem csak összeszedem a környékről, amire szükségem van.

2019. júl. 15. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
66%
Jobbat mondok: a cementgyár ugyanezt csinálja, csak ellenőrzött minőségű alapanyagokkal. A házi betonban semmi misztikus nincs, csak annyi, hogy ha ilyen innen-onnan partfalból kimart kavicsot szórsz bele meg kispórolod a jó minőségű klinkert, akkor a belőle készült építmény 2-3 év után összeomlik, míg a cementgyári cementtel betonozott ott marad akár az idők végezetéig is.
2019. júl. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nincs szükségem arra, hogy ott maradjon az idők végezetéig, 5 éven belül úgyis el lesz bontva az egész, amikor véglegesítjük, hogy mi lesz a telekkel, és amúgy is kétlem, hogy elsőre tökéleteset alkotnék. Közben utánaolvastam, és agyagból és vályogból is meg lehet oldani, illetve a samott tégla is szükségtelen, sőt azt írják, hogy megég tőle a kenyér, mert túl gyorsan adja le a hőt. Bontott téglám meg cserepem is van, szóval gyakorlatilag minden megvan hozzá.


Ez a cikk egész hasznosnak tűnik, ha valaki hasonlót akar, de van rengeteg másik cikk is, amiből lehet tájékozódni a témában: [link]

Még ami nekem különösen érdekes volt, hogy akár oltott mészből és homokból is lehet habarcsot készíteni, szóval elég sok olyan anyag van, amivel néhány téglát össze lehet ragasztani: [link]

2019. júl. 16. 02:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!