Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi betont kertben el lehet...

Régi betont kertben el lehet takarni valamivel viszonylag egyszerűen?

Figyelt kérdés

Viszonylag nagy felület, fel van töredezve, viszont autó ritkán jár rajta. Olvastam valahol, hogy valaki egyszerűen sétánykavics réteget tett rá. Ez működne nagyobb területen is? (nem csak keskeny sétány lenne, hanem 1,5 m széles, 10 m hosszú kb.)


Vagy van valami hasonlóan egyszerű módszer? A lényeg az lenne, hogy vizuálisan jobban nézzen ki anélkül, hogy fel kellene törni az egészet.



2019. júl. 30. 07:49
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Jó sz szórd fel valamilyen kővel.
2019. júl. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát talán ráhúzni egy vékony 'kopóréteget' ha nem akarjátok felszedni. Akkor egységes sima felülete lenne. Kőműves tudja pontosan hogyan kell csinálni hogy ne repedezzen fel utána. Nekünk a régi kopott-repedezett járdát csinálták meg. Körbe rakták szegélykővel aztán ráöntöttek a repedezett morzsalékos betonra egy kb 5 centi vastag apró kavicsból kikevert betont. Persze előtte ki lett szedve a repedésekben növő gaz és leverették magasnyomású mosóval az egészet.
2019. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi térkövet raktunk rá, de ez azért nem egyszerű, költséges, meg vagy 10 centivel megemeli.
2019. júl. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezért gondolkoztam, hogy egyszerű megoldásként nem lenne-e elég valamilyen követ szórni rá. Persze az a kérdés, hogy mennyire marad meg rajta. Valami kerete persze lenne, hogy ne folyjon el, de nem tudom, mennyire marad vízszintben a leszórt kő, ha valaki rámegy, nem lesz-e gödrös, ahogy elmozdul a talp alatt. Gondolom le szokták döngölni, de betonalappal nem tudom, mennyire lehetne.
2019. júl. 30. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:

"A lényeg az lenne, hogy vizuálisan jobban nézzen ki"


Van egy ötletem.

Tegyél rá kültéri műfüvet.

2019. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Érdekes ötlet, bár nem tudom a műfű mennyire néz ki műnek, illetve hogy mit lehetne alátenni kitöltés, hogy ne legyen gödrös a beton gödrei miatt.
2019. júl. 30. 17:20
 7/10 A kérdező kommentje:
kitöltésnek
2019. júl. 30. 17:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Ezek elég műnek látszanak:


[link]


Ehhez képest egy kőréteg természetesebbnek hat:


[link]

2019. júl. 30. 17:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Náluk évek óta a kerületi -szabadtéri- kutyafuttatóban van ilyen, és semmi baja.

A kőhöz perem is kell, és tele lesz vele minden mert a cipővel kihordja az ember a kertbe, a lakásba meg be.

2019. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Felszed, homok, kavics, beton, burkoló. Nem számottevően drágább mondjuk öt éves távon a random bénázásnál, és még javítgatni se nagyon kell.
2019. aug. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!