Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízzel hígítható zománcot...

Vízzel hígítható zománcot (akril alapú) átfesthetek-e oldószeres (alkid alapú) zománccal?

Figyelt kérdés
Radiátor zománccal felújítom a radiátorokat. Korábban oldószeressel voltak festve, most gondoltam kipróbálok egy vízzel hígíthatót (Hammerite radiátorzománc). Ha esetleg nem válna be, akkor legközelebb rá tudok majd festeni közvetlenül ismét oldószeressel? Egyúttal megkérdezném, hogy Ti melyikre voksoltok? Oldószeres vagy vizes és miért? Köszi!

#akril #oldószer #zománcfesték #alkid #acryl #radiátorzománc #radiátorfestés #oldószeres zománc #vízzel hígítható zománc #vízzel hígítható
2019. aug. 10. 10:57
 1/1 anonim válasza:

En lefestettem ugyanezzel 2 hete.

Nagyon szep lett. Szerintem nem fogod megbanni. 1 reteggel lehet tobb kell mint oldoszeresbol. De nem volt idonk csak 2 retegre es ugyis nagyon szep lett.

Elvileg utana mar nem tudsz visszamenni oldoszeresre, csak ha leszeded a retegeket. Ami nagyon fontos, hogy jol keszitsd elo a radiatort. Youtubeon vannak videok rola.

En mivel magamnak csinalom a vizesre szavazok. Profik a gyorsabb (jobban fed kevesebb reteg) es olcsobb kivitel miatt az oldoszerest preferaljak. Nekem viszont fontos volt, hogy ne sarguljon a feher festek. Kisebb elonye meg a vizesnek a munka kozbeni szagtalansag es, hogy vizzel elmosod a munkaeszkozoket.

2019. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!