Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi épitésű vályog falat...

Pisti csak kérdése:

Régi épitésű vályog falat hogyan tudnám kicserélni téglára?

Figyelt kérdés
Ugy értem hogy vásároltunk egy régi felújitásra szoruló paraszt házat nem vizes a fala és még beton alapja is van. de viszont a hátso fal(a ház keskenyebbik fala)elég csúny álapotba van ez az egy rész nem volt védve a viztől es két csúny nagy repedésből nézve megindúl kifele a fal.ha van rá mód ezt szeretném kicserélni egy ismerősőm azt javasolta hogy ami dől kifele fal attol eggyel visszább a gerenda alatt huzzunk fel egy falat ez kb 1 meterre párhuzamosan lenne a kidölő faltól és aztan ell lehet bontani a roszz kifele menő falat es felette a tetővel is ugyan ez lenne a csúcsfal eggyel bentebbi gerenda felé kerűlne pont a teglafal főle.nagyábol ugy nézne ki mintha a hosszu házbol levágnánk egy kis szeletet . Ez megoldható lenne? És mire erdemes figyelni? Remelem olvashatoan irtam es kapok számomra megfelő választ.

#ház #fal #verés #felújítás #vályog #pótlása tégla #valyog régi #epites tegla
2019. aug. 23. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem rossz a tanács, de rövidül az épület. Az új fal alapja másként süllyedhet, mint az eddigi rést, hacsak nem kötöd be az új alapot a régibe (babra munka).

Én azt javasolom, hogy az épület hátsó két sarkát erősen dúcoljátok alá (nem tudom megírni hogyan, mert látni kellene, de szakember kőműves megoldja), óvatosan bontsátok le a düledező falat és a régi alapra húzzatok új falat. Kőműves tudja, hogy a sarkakat be kell "ereszteni" a régi falba, akárcsak a LEGO-kockáknál, különben kidől/het (és idővel ki is dől!).

2019. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Megoldható ha nem zavar hogy kissebb lessz az épület. De ha ott is van rendes alap akkor egyszerübb amit előttem is írtak. A gerendákat szakszerűen feltámasztjátok a vályogfalat kilökitek és pl 38 téglával felfalazzátok. De szakember jelenléte m8ndenképp szükséges hogy ne borítsátok össze a házat.
2019. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy csinálnám ahogyan leírtad azzal a különbséggel, hogy

a tető két sarka alá tennék egy-egy oszlopot így alatta lehetne egy kis terasz.

Az új falra meg tehetsz egy ajtót.

2019. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.akkor megoldhato.

Az a baj hogy a kidolo falnak nincs alapja csak ennek az egynek nincs szerintem ezt kesobb epithették hozzá mert nincs a ház két sarkába beépítve (mint a lego)és ez az egy nem vert fal hanem vályog tégla.

2019. aug. 23. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!