Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egy közepes kocsibeállóért/...

Ha egy közepes kocsibeállóért/előtetőkért 3-4 száz ezer munkadíjat kérnek el asztalosok (3-4 nap alatt kész), miért sokallják itt egyesek burkolóktól a napi 100 ezer forintos munkadíjakat? Ugyanannyira jön ki a kettő napi bontásban.

Figyelt kérdés
2019. szept. 6. 10:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy előtetőt nem egy ember csinál.
2019. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mert az emberek hülyék, azt látják hogy az asztalos 3 méteres gerendákat mozgat, a burkoló meg csak fekszik (térdel) és kicsi csempéket vagdos és ragaszt egész nap.
2019. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azért a napi százezer azért gusztustalanul durva.

Ennyit még Németországban sem kérnek.

Kezdenek erősen elpofátlanodni a "vállalkozók"...

2019. szept. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

az asztalos tényleg nem egyedül dolgozik, elég drága gépekkel.

A burkoló meg már el sem megy neked napi 100ért. m2-t 5-10.000 Ft-ért rakják ami egy vicc, tekintve hogy egy 40m2-es nappalit egy nap alatt simán leburkol ami egy nagy tér kevés vágással ami alsó hangon 2-400.000 Ft/nap

De nem szívbajosak amúgy mert nekünk a 2.5x2.5es zuhanyzós kis fürdőnket burkolták volna 2 napos munkért 200at elkértek miközben volt kemény 6-7m2+ a falak derék magaságig kb, egy helyen plafonig (féltető)

2019. szept. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem megy el 100 ezer alatt?


Néznéd meg milyen válaszokat adtak itt egyesek egy hidegburkolós kiírasnál...


Még minket (olyanokat mint te meg én) hü.lyéztek le, hogy (nagyon finoman fogalmazva) az lehetetlenül undorítóan túlságosan nagy összeg egy burkolónak...


Akkor most mégis melyik tábornak van igaza?

2019. szept. 6. 13:29
 6/14 anonim ***** válasza:
Sokan egy hónap alatt nem keresnek 200 ezret, te 2 nap alatt akarsz egy havi fizetést megkeresni, mi ez ha nem gusztustalan?
2019. szept. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mindkettő vicckategória.A teraszburkolást és a dupla autóbeállómat is egyedül csináltam meg(kis házastársi segítséggel).Meg valószínűleg az egyéb felújítási munkák is így fognak történni.Az "öreg" szakik hetekre sőt hónapokra előre tudnak vállalni,azt is olyan összegekre,hogy az ember percekig fetreng a röhögőgörcstől...alternatívaként van még a facén folyamatosan hírdető Gizi és Guszti jellegű profilok a Ház újítást vállalunk,mindent csinálunk. kiírással. :-)
2019. szept. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hatoska: nem én - ezt most ebben a szent pillanatban felejtsd el.


Mindenki aki az építőiparban dolgozik egy nap 100 körül hazavisz. Lehet ez bruttó csupán, de így van. Kérdezgessél körbe magad körül, nem lesz más a helyzet utána sem.


Az a szakember, aki PONTOSAN jelenik meg időre, GYORSAN és JÓL(!) végzi a munkáját.


Ha zavar az ár egy olyan dologban, ami a pillanatok alatt elértéktelenedő TV-ddel, mobiloddal, autóddal szemben évtizedek(!) múlva is ÉRTÉKÉT TARTVA MEGMARAD, akkor csináld nyugodtan magad.


Más meg inkább megtiszteli a tisztességesen(!) dolgozó szakembert, hogy az évtizedeken át tarthatatlanul apró munkadíjakkal szemben tisztességes összeget fizet neki.

2019. szept. 6. 15:17
 9/14 anonim ***** válasza:

ha napi 100ért dolgozna egy építőipari "szakember" még örülnék is.


Aljzatbetonozás ajánlat: Ha mixerrel odahozatom a betont és benyomják a házba 10cm-ig 5000/m2-ért simitja, max 1 napos munka mi esetünkben 400ezer Ft


Homlokzati szigetelés árajánlatunk, 200m2 falfelület 3 nap munkát mondtak munkadíj a legolcsóbb 900.000 Ft volt de volt aki 1.800.000 Ft munkadíjat kért volna, ebben nagylelkűen festés is volt.


Tetőcsere árajánlat: munka 3 nap, szerkezet jó csak a mostani leszór nem is kell lehordani, az új lemez felrak legolcsóbb ár 900.000Ft de volt 1.500.000 Ft is


Villanyszerelés árajánlat 2 napos munka: hornyolás nem kell az adott, csak vezeték behúzása, állások kialakítása munkadíj 600.000 Ft


Namármost hadd ne fossam le a bokám. Én egyedül megcsináltam a tetőcserét, aljazt betonozást betalicskáztam és elsímítottam, villanyt behúztam, a szigetelést jövőre csinálom. Nincsenek rá szavak mennyire gerinctelen férgek dolgoznak manapság az építőparban kihasználva, hogy nincs szakember és magukat fél éves tanfolyam után annak magukat kikiáltó kóklerek teszik tönkre a házadat. Hadd ne sajnáljam már őket.

2019. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

" a szigetelést jövőre csinálom. "


Ha ennyire király vagy akkor miért nem mész az építőiparba és 2020 már milliomos lennél a logikád szerint.

2019. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!