Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tetőcsere mennyibe kerül?

Szudan kérdése:

Tetőcsere mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
20° os 18 mèter hosszan 1 meglèvő kèmènnyel nyeregtető, teljes szerkezet cserèvel lemeztető felrakással mennyibe kerül? Meglèvő palatető bontását megcsinálom èn.

2019. szept. 10. 08:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
3500-5000/négyzetméter munkadíj.
2019. szept. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

"3500-5000/négyzetméter munkadíj."

Teljes szerkezet cserével? Kizárt, hogy ennyiért megcsinálják.

A duplája is az alja lesz!

2019. szept. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

#2 nyers szerkezetet bontás és egyéb nélkül Fejér megyében ennyiért csinálja az egyik ács vállalkozó ismerősöm.

Én ezt az árat csak a szerkezetre írtam, mivel a kérdésből nem derül ki milyen lemez kerül fel (a kb. 50 fajtából) plusz ott van az eresz csatorna, aztán van olyan lemez fedés ami plusz bádogos munkát igényel.

Na meg új szerkezetnél ugye kell terv is, ami plusz pénzbe kerül.


Egyszerűbb lenne az ilyen kérdések kiírása helyett felhíni egy ácsot, és kérni tőle egy hozzávetőleges árajánlatot. Mint itt barkóbázni hogy mi kerül a tetőre, aztán dobálózni a száz ezrekkel meg a milliókkal.

2019. szept. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Keress fel ajanlott megbízhatót referenciásat , ne az olcsóság legyen a fő . Sokan rácsesztek így kijött egy halom alkesz meg oláhcé tróger és hónapokig tákoltak sok hibával félrészegen hol 2 hol 7 fővel mert mentek a måsik területekre amik ott is csûsztak .
2019. szept. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak informálisan kellett. A cserepeslemezt nem nèzegettem de gondolom 3000 nmèrt meg lehet venni. De azt felrakom magam is ha úgy van, csak a szerkezet az már bonyolult nekem.
2019. szept. 10. 11:35
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező:gondolod? szeretném megnézni! :)
2019. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
38%

25 000 ft/m2 anyag, munkadíj, számlával, garanciával, kiegészítőkkel.


"de gondolom 3000 nmèrt meg lehet venni. "


Kiegészítőket is? Vápa, szellőző, kúp,stb?

2019. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
25000Ft-ért szerkezettel tető felszerelésével együtt?
2019. szept. 11. 07:44
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
szerkezet nélkül de új tetőlecekkel, fóliával, persze találsz fele ennyiért is csak az fos lesz
2019. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

#9 Azért ez a 25 ezer nem tudom honnan jött ki neked. Te is csak dobálózol a számokkal, arra alapozva hogy hallottál valamit valakitől.

A másik, hogy vagy el sem olvastad a kérdést, vagy ismét csak azt tudom mondani, hogy fingod nincs a témáról.

Nyeregtetőn mégis hol van vápa? Ez érdekelne.

Egy átlag (vagy kicsivel az feletti) családi ház nyeregtető 150-200m², 25 ezerrel számolva az alaphangon is 5 millió ha 200m²-ről van szó. Ez már azért nem kicsit túlzás.

Nyilván azért választ a kérdező lemezfedést, mert anyag és munkadíjba ez a legolcsóbb.

Ennyi pénzből már a legdrágább olasz kerámia cserép is kijönne.

2000-2500 forintért már nagyon profi cserepes lemezt lehet kapni, az is max 600 ezer lenne tartozékokkal együtt anyag árban, és akkor már mindenből a legprofibbat kapod nyeregtető esetén.

1m³ tetőanyag 100 ezer körül van most, ezzel számolva sem kerülne többe a faanyag 500 ezernél.

Eresz festett alu-ból 3000-3500/méter anyaggal munkadíjjal. Kéményszegés 25 ezer.

3 rétegű páraáteresztő tetőfólia 160ft/m². Csavarok, vasalatok, szegek +100 ezer. Terveztetés 150 ezer.


Nagyon durva elnagyolt kalkulálással számolva, mivel nem tudni hány négyzetméter a tető és hogy milyen hosszú szarufák kellenek, plusz én mindenből a legdrágábbal számoltam sem lenne több 1,5 millió.

Nehogy már 3,5 millió legyen kb. 1 hétre a munkadíj....

Lemezfedést 1 nap alatt meg lehet csinálni, mivel nyeregtetőről van szó a szerkezetet is max 2 nap alatt fel lehet állítani, 3. nap lécezés fóliázás, 4. nap bádogos munkák, 5. nap fedés megkezdése.

6 évig dolgoztam a szakmában, szóval van némi rálátásom a témára.

De mondom, ehelyett hogy dobálózunk itt a milliókkal kell kérni egy v. több árajánlatot. Függ attól is az ország melyik részén van az ingatlan, mert úgy az árak is elég szépen változnak, ezért nem lehet az ilyen kérdésekre érdemben válaszolni.

2019. szept. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!