Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Fújós akril festékkel lehet festeni fát?

Tudom rá van írva a dobozra de mondjuk egy kisebb spalettát és ablak keretet le lehet vele fújni? Mennyire lenne tartós a normàl ecsettel felvitt zománc festékkel ellentétben. Na meg ugye kinti felület tehát időjárás éri.

Keress kérdéseket hasonló témában: festék

szept. 12. 01:19  Privát üzenet  

A válaszok

Lehet, hajlakkal is fújd le, úgy tartósabb. Vagy ecsettel lakkal fesd le.

Kültérre a gyantát szokták javasolni, de dolgoztam akrillal és gyantával is, az akril pár perc múlva fogásszáraz, a gyanta fél nap múlva...

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont szept. 12. 02:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én eddig zománc festékkel festettem de nem mindig tartós,deondkuk ha zománcal festek egy faház oldalát amit sokat ér a nap és arra még rá lakkozok akkor az tartósanb lessz? Mert gondoltam már ilyenre is. Utána gondolom nem a zománc festék vállna le hanem róla lakk?

# 2/9Időpont szept. 12. 10:46 Privát üzenet

Nem, mert a zománc nem fára való, hanem fémre. :)

Valóban a hőingadozás hatására lepattogzik. De kérdezősködj a barkácsboltban, festékboltban. Az egyetlen bolttipus, ahol még értenek ahhoz, amit árulnak.

# 3/9Időpont szept. 12. 16:40 Privát üzenet

Különben juteszembe, olajjal le kell kezelni a fát festés előtt.

Leolajat lehet kapni erre a célra a barkácsboltban, azt hiszem. Azt beszívja 1-2 nap alatt és utána kell festeni. Mert nedvességigényes a fa, és a festékből elszívja akkor a nedvességet és attól is repedezik a festék majd.

A Milesi festékboltban külön faápolót is adnak, amivel 1-2 évente a festett fát (én ajtóhoz vettem) le kell kenni, hogy pótold a nedvességigényét.

Különben fára a vastaglazúrt gyártják, ha fedőfestéket akarsz, és a vékonylazúrt, ha akarod, hogy az erezet átlátszódjon. Az neked mért nem jön szóba?

# 4/9Időpont szept. 12. 16:45 Privát üzenet
* lenolajat

# 5/9Időpont szept. 12. 16:47 Privát üzenet

" hajlakkal is fújd le, úgy tartósabb."

Amit mint tudjuk, az első hajmosás leöblít.

Komoly szakértők vannak itt...

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont szept. 12. 16:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

# 3

A festéknek a dobozán az is van írva,hogy fára ,ez az épület mindig így volt festve mégpedig barnára.

# 7/9Időpont szept. 12. 18:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

# 4

Ha én ezt ki akarnám vitelezni az rengeteg csiszolás lenne mert az egész fa rész az épületen zománc festékkel volt mindig is kenve,és a felület ráadásul homorú is,szóval a csiszolás sem egyszerű.

# 8/9Időpont szept. 12. 18:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

# 4

És a len olaj akkor is hatásos,ha nem mindenhol kell vissza csiszolni fáig hanem csak az előző festékréteget kell megcsiszolni?

# 9/9Időpont szept. 12. 18:50 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lámpabúrára ha festék akril festékkel, az le fog égni?
Van egy átlátszó üveg vizipipám, a vízbe lógó csövet le akarom festeni fehérre AKRIL FESTÉKKEL, az a kérdés hogy ez nem okoz e mellékízt, és van e káros hatása?
Milyen lakkot hasznaljak ha Akrill festekkel festettem fát? (ami nem oldja, vizbazisu)
Akril festékkel lehet a falra mintákat festeni?
Meszes falra mivel tanácsos mintát festeni, milyen fajta festékkel (pl. akril vagy tempera stb)?
Kis tároló dobozt felújítok. Átfesteném akril festékkel, és vízüveggel fixálnám. Lehet ezt így?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!