Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fújós akril festékkel lehet...

Fújós akril festékkel lehet festeni fát?

Figyelt kérdés
Tudom rá van írva a dobozra de mondjuk egy kisebb spalettát és ablak keretet le lehet vele fújni? Mennyire lenne tartós a normàl ecsettel felvitt zománc festékkel ellentétben. Na meg ugye kinti felület tehát időjárás éri.

2019. szept. 12. 01:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hajlakkal is fújd le, úgy tartósabb. Vagy ecsettel lakkal fesd le.

Kültérre a gyantát szokták javasolni, de dolgoztam akrillal és gyantával is, az akril pár perc múlva fogásszáraz, a gyanta fél nap múlva...

2019. szept. 12. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én eddig zománc festékkel festettem de nem mindig tartós,deondkuk ha zománcal festek egy faház oldalát amit sokat ér a nap és arra még rá lakkozok akkor az tartósanb lessz? Mert gondoltam már ilyenre is. Utána gondolom nem a zománc festék vállna le hanem róla lakk?
2019. szept. 12. 10:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, mert a zománc nem fára való, hanem fémre. :)

Valóban a hőingadozás hatására lepattogzik. De kérdezősködj a barkácsboltban, festékboltban. Az egyetlen bolttipus, ahol még értenek ahhoz, amit árulnak.

2019. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Különben juteszembe, olajjal le kell kezelni a fát festés előtt.

Leolajat lehet kapni erre a célra a barkácsboltban, azt hiszem. Azt beszívja 1-2 nap alatt és utána kell festeni. Mert nedvességigényes a fa, és a festékből elszívja akkor a nedvességet és attól is repedezik a festék majd.

A Milesi festékboltban külön faápolót is adnak, amivel 1-2 évente a festett fát (én ajtóhoz vettem) le kell kenni, hogy pótold a nedvességigényét.

Különben fára a vastaglazúrt gyártják, ha fedőfestéket akarsz, és a vékonylazúrt, ha akarod, hogy az erezet átlátszódjon. Az neked mért nem jön szóba?

2019. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
* lenolajat
2019. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

" hajlakkal is fújd le, úgy tartósabb."


Amit mint tudjuk, az első hajmosás leöblít.

Komoly szakértők vannak itt...

2019. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

# 3


A festéknek a dobozán az is van írva,hogy fára ,ez az épület mindig így volt festve mégpedig barnára.

2019. szept. 12. 18:47
 8/9 A kérdező kommentje:

# 4


Ha én ezt ki akarnám vitelezni az rengeteg csiszolás lenne mert az egész fa rész az épületen zománc festékkel volt mindig is kenve,és a felület ráadásul homorú is,szóval a csiszolás sem egyszerű.

2019. szept. 12. 18:49
 9/9 A kérdező kommentje:

# 4


És a len olaj akkor is hatásos,ha nem mindenhol kell vissza csiszolni fáig hanem csak az előző festékréteget kell megcsiszolni?

2019. szept. 12. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!