Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülhet összesen?

ElekTamás88 kérdése:

Mennyibe kerülhet összesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párommal egy 100nm-es családi házat nézünk vásárlásra. A ház fala, mennyezete és alapja jó állapotban van, de minden mást felúlítani, cserélni szeretnénk. Ezalatt ezeket értem: - tető , ajtó+ablak (2+6) , teljes külső szigetelés , komplett fűtés bevezetése (kondenzációs kazán jó minőségű fűtőtestekkel) , belső burkolás és festés , víz-szennyvíz...engedélyek...stb. A többiről van fogalmam, melyet magam meg tudok csinálni. Villanyszerelést magam csinálom, a burkolásra és festésre még nem tudom mi legyen.

2019. szept. 18. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez majd engem is érdekel.

Hasonló kaliberű ház felújítására 15Mt tudnék szánni, remélem bőven fedezni fogja ez a pénz és marad valami aprópénz a végére.

2019. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
35-40 millió forint. Feltéve hogy találsz szakmunkásokat. De nem fogsz tudni minden szakágat megtalálni.
2019. szept. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mindentudó99 ***** válasza:
18%
#2 Ne legyél kishitű. Kerekíttsd fel 100 ra .
2019. szept. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Sok sok pénz. A szüleim is cseréltettek nyílászárókat. 2 ajtó és úgy 12 nagy méretű ablak. 1miksa volt, beszereléssel meg mindennel.

a tetőcsere is legalább ennyi,ha nem inkább a duplája lesz.

szigetelés, burkolás szintén ilyen árakban mozog szerintem. a festés apróság. egy 7-8 miksába biztos fájni fog a felújítás és nem biztos,hogy jó lesz. Érdemes elgondolkodni,hogy mi lenne,ha inkább új lakást építenétek? Persze az drágább,de nagyobb eséllyel nem lesz baj vele még sokáig,ha jók a szakik. A felújításnál meg lehetnek még rejtett költségek.

2019. szept. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát szülői házunk 200nm-es. Itt 1.050.000 volt az ablak és ajtó csere. 150nm-ert burkoltunk le és újítottunk fel egy fürdőszoba-wc-t, és nulláról egy konyhát. Ez kb 2 millió volt, de saját kezűleg csináltam édesapámmal. Mivel már nem mai darab az öreg, így már nem terhelném ezzel és lehet szakemberekkel csináltatnám a fentebb leírtakat. A csatornát tavaly cseréltem 80-100e körül lehetett cakk-pakk.

Mivel az általam kiszemelt ház a falon, az alapon és a mennyezeten kívül teljesen cserés, ezért érdeklődtem. Kerítéstől kezdve kint is minden egy kalap sz@r... Ami vonzó számomra maga a belső elrendezés. Építkezésen én is gondolkodtam, de az nem jönne ki mindennel ~18-19m forintból.

2019. szept. 18. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést ugye nem komolyan tetted fel? Ahhoz, hogy akár csak megközelítő árat tudjon valaki mondani pontos négyzetmétereket és egyéb adatokat kell megadnod, legyen szó tetőről fal- vagy járófelületről. A külső szigetelés ára függ a felület nagyságától, a szigetelés vastagságától, a burkolás függ a felület milyenségtől és attól, hogy mivel szeretnél burkolni (járólap, linóleum, laminált padló vagy parketta), a festés függ a falfelület milyenségétől, mert lehet, hogy nem elég legurítani, hanem újra kell vakolni az egészet, a tető felújítása függ attól, hogy gerendákat is kell-e cserélni, a fűtéskorszerűsítés függ a helyiségek számától és a fűtendő légköbmétertől stb... Egy generál kivitelezőtől kérj be ajánlatot, mert itt bármit írunk, semmi köze nem lesz a valósághoz.
2019. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kevés lesz annyi pénz anyaggal munkadíjjal együtt, de nem muszáj egyszerre csinálni mindent, kezdj a tetővel, utána ablakcsere, aztán meg a benti munkák, víz villany fűtés gáz, utána hőszigetelés, és a többi benti munkát hagyd a végére
2019. szept. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!