Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Barokk paloták enteriőreinek...

Barokk paloták enteriőreinek fehérre festett FA "borítását" lehetséges imitálni (hétköznapi) vakolt falra történő (valamilyen különleges) festékkel/festéssel?

Figyelt kérdés

2019. szept. 19. 12:40
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Fényképek, hogy látható legyen amiről kérdezlek titeket:


[link]


[link]

2019. szept. 19. 13:01
 2/17 anonim ***** válasza:
A plaszticitást aligha lehet festéssel imitálni. Egyébként olajfestékkel lehet a falat kezelni, csak a tökéletesen sík felületet megint csak nehéz előállítani.
2019. szept. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha az arany mintát csak síkban akarod, rajzold meg egy nagy papírra és vágd ki sablonnak, utána meg arany festékkel (akril) megfestheted.

Vagy fogadsz egy grafikus/céget, akik akár falmatricában elkészítik neked.

Térbeli megoldáshoz keresgélhetsz a polisztirol stukkó- és díszlécutánzatok között valami hasonlót, ami tetszik, azok festhetők is szintén akrillal akár aranyra és utána fel lehet ragasztani a falra.

A fehér kazettás fal csillogását valami magas fényű festékkel valamelyest imitálhatod, vagy beszerezhetsz ezekhez hasonló

[link]

[link]

tapétát. A "mintha" festést "trompe l'oeil" technikának hívják, de ahhoz elég ügyesnek kell lenni, lehet egyszerűbb tényleg felszerelni helyezze pár vékony mázolt falemezt. Egyébként meg bármilyen nagyban tudnak már képet nyomni, szóval gyártathatsz akár egyedi tapétát, ismétlődő mintájú óriásposztert is.

2019. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a stukkók, azaz a térhatása nélkül elég gagyin fog kinézni. Ha ilyesmiben töröd a fejed, szerintem rakd be az aranyozás alá a stukkókat.
2019. szept. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az arany (vagy ahhoz hasonló színű) stukkókról (most) szó sem volt a kiírasban (azt egyébként sem lehet megkerülni, muszáj gipszből "legyárttatni" őket, majd lefesteni), engem csak a mennybéli tisztaságú álomszép FA borítás érdekel! De az rendkívül! :)
2019. szept. 19. 14:18
 6/17 A kérdező kommentje:

A nagyon egyszerű mázolt falemez-borítás alatt mit értesz?


Árban annak négyzetmétere mennyibe kerül? Remélem nem drága.


Felrakni mennyire bonyolult (a falfestéshez képest)?

2019. szept. 19. 14:27
 7/17 A kérdező kommentje:

Éppen a lényeg maradt ki fentebb, pontosítok:


"Engem csak a mennybéli tisztaságú álomszép HÓFEHÉR FA borítás érdekel!"

2019. szept. 19. 14:28
 8/17 anonim ***** válasza:

Ezt lehet kapni, ilyen díszítő elemeket.

Fából is, de gipszből is.

2019. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Egész fal magasságú-szélességű (például 3x5 méteres) tükörsima hófehér fa "díszítő" elemeket??


Hogy aztán arra a későbbiek folyamán felhelyezésre kerüljenek a (most egyébként egyáltalán szóba sem került) stukkók?

2019. szept. 19. 14:58
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezeket nem egyben gyártják, egymás mellé rakosgatással tudsz nagyobb felületet díszíteni.

Szerintem az eredetit sem egyben készítették, eltört volna.

2019. szept. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!