Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ajtó kibontása szakember nélkül?

Ajtó kibontása szakember nélkül?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, kiszedem a szobaajtót én magam (ahol érdeklődtem, azt mondták, a harmónikaajtót rászerelik a fakeretre...igénytelen szerintem). Ezt meg lehet oldani úgy, hogy leszedem a takarólécet, aztán kifeszegetem óvatosan a keretet, és kész? Feltétlenül el kellene vágnom a keretet? Mert ahhoz nincs nagyon eszközöm...

Nem szeretnék csak a kiszedéshez hívni valakit, aztán a h.ajtó felrakásához egy másik brigádot...gondoltam a kiszedést megoldom én.



2019. szept. 24. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

...és ha ezekkel megvagy, akkor hívsz egy kőművest aki helyreállítja a falat amit tönkre tettél,

majd egy festőt aki a vakolat színét helyreállítja,

majd egy asztalost, aki felszereli a harmonikaajtót...

...de előtte csinál egy olyan keretet hozzám, mint amit előtte szétvertél....

:)

2019. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
- m
2019. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ajtó keretet csak úgy tudod komolyabb fal sérülés nélkül kibontani, ha középen elvágod a két függőleges tokot, majd ott feszítesz alá és berogyasztod az egészet.

Egyébként vakolattal téglákkal együtt fog kiszakadni az egész.

Főleg ha valami ősrégi ajtóról van szó, ahol televerték 120-as szeggel a tokot, és úgy falazták körbe válaszfal téglával.

2019. szept. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

De nézzél Youtube-videókat és beszerelési kisokosokat, el fogják mondani bennük a buktatókat.

2019. szept. 25. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A buktatókat már leírta az 1-es és a 3-as válaszoló.
2019. szept. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!