Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi villanyóraszekrény új,...

Loró kérdése:

Régi villanyóraszekrény új, szabványosra való cseréje 2019ben?

Figyelt kérdés

30+ éves ház,régi,fa villanyóraszekrénnyel,bennefoglalt biztosítéktáblával. A házban található katyvasz ("innen vitte le? vagy onnan hozta föl?") kifésülése jól halad,előbb utóbb el kell jutnom oda,hogy a 30éves villanyóraszekrényt le kéne venni,mögötte a borzalmat megszüntetni,tisztességesen kialakítani a 3 fázisom bekötését (most csak 2 van,az is csak talán, a harmadik el van csípve a padláson,el se jut az óráig,ez is hogy miért? szabálytalan vételezés nincs szerencsére).

Csak sajnos a szekrényben ott az elműs óra ugye...


Mekkora szívás a mai viszonyok között ezt kivitelezni?

Elmű óra le - Elmű elfogadott szekrény Elmű elfogadott módon történő felrakatása - Elmű óra vissza

Mindezt nyilván Elmű jóváhagyott emberrel (villanyszerelőt manapság...hát igen)



2019. szept. 26. 23:23
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egy megígérte, nem jött, másik pofátlanul a dupláját kérte annak, amiben megállapodtunk. Megteheti mert a végen kell az aláírása.
2019. szept. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Nekem eon-nál 90 ezer volt tavaly, de úgy hogy magam csináltam amit lehetett.

Ugye új tetőbekötés kell, ami már csak falsíkon kívül mehet, új mérőóra szekrény, földelőszonda, stb.

A tetőkiállást új horganyzott csővel vésést és a védőcsövezést a szekrényig megcsináltam, a földelőszondát szabvány szerint annak a védőcsövezését megcsináltam, meg az új típusú mérőóra szekrényt beszereztem én. A többit meg ugye a szerződött szakember csinálhatta meg. Plomba bontás, új műanyag szekrény felszerelés, óra csere, bekötések stb.

Nekem csak a 3 fázis miatt kellett ez az egész, ami ugye elvileg ingyen van. Csak ugye akkor adja ingyen a szolgáltató ha a fent leírt követelmények megvannak. Szóval egy régi házon régi rendszerrel egyáltalán nincsen "ingyen".

Annyi szerencsém volt, hogy ismertem a szerződött szerelőt, így megbeszéltem vele hogy amit lehet azt megcsinálom én.

Legnagyobb macera ugye a vésés meg a horganyzott cső beépítés. Így csak a papírmunkáért, az anyagért, meg az ő fél napos munkájukért kellett fizetnem. Egyébként 170 lett volna.

Persze ez az egész csak a villanyóráig szólt, ők csak kiálltak az 5 vezetékkel (3 fázis, nulla, védőföld) a többit már nekem kellett bekötni az elosztó táblába.

2019. szept. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A ház könnyűszerkezetes,a tetőtérben egy pvc csőben jön be most is az utcai,jó régi alu vezeték....hacsak nem KELL a régi utcait is kicserélni,akkor tényleg csak a szekrény lenne az órával. Néztem ilyen cégeket,persze a legcsodálatosabb leggördülékenyebb minden,csak velük csináltassam...

Szerencsére nem sürgős,de meg kell csinálni.

2019. szept. 27. 00:26
 4/4 A kérdező kommentje:
Elvileg honnan kéne számomra kiderülnie, hogy hány ampert kapok az Elműtől? Az vili hogy 3 fázisom van, de azt nem tudom hány ampert kapok..
2019. okt. 11. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!