Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Felújítást végzek a házrészemb...

T_ripper kérdése:

Felújítást végzek a házrészemben, a szomszéd szerint károkozás (vakolatrepedés) történt emiatt, fizessek vagy pereskedjek?

Figyelt kérdés
Nem egyértelmű a helyzet, mivel régi a ház, tele van alapból repedésekkel, vizesek a falak és a szomszéd semmit sem tett eddig a megoldásért. Minden évben újrafesti inkább. Most, hogy megvettem az 5 éve üresen álló házrészt (ő szólt, hogy van ez a lehetőség) és elkezdtem felújítani, olyan érzésem van mintha próbálna hasznot húzni ebből és felújíttatni a sajátját is. Tudom, hogy az alaphelyzet az, hogy a károkozó állítsa vissza az alapállapotot, de itt nem tudom mennyire bizonyítható, hogy tényleg a felújítás miatt történt a vakolatrepedés.
2019. szept. 29. 18:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem fizetnék
2019. szept. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%
Keress egy jó ügyvédet és eszedbe se jusson a szomszédodnak fizetni!
2019. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Keressen a szomszéd ügyvédet,és mutassa a fényképet,hogy itt nem voltak repedések a felújitás előtt.

Bizonyitani neki kell,és nem neked.

2019. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelmű hogy át akar b*szni, csak akkor lehetne valami alapja hogyha komoly földmunka történt volna.
2019. szept. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha van háztartási biztosításod, próbáld meg azon keresztül.
2019. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%
En nem fizetnek. Bizonyitsa be hogy miattad repedt meg a fal.
2019. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elég egyhangú. Igazából csak azért vagyok bizonytalan mert a szüleimnek vettem ezt a házrészt, és ők nehezen viselik az ilyesmit, és nem szeretném, hogy ez a húlye kikészítse őket.
2019. szept. 30. 05:58
 8/19 anonim ***** válasza:
Milyen munkálatok voltak eddig?
2019. szept. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Volt egy műanyag ablak beépítés, ezt látta meg (ez fáj neki szerintem), suerinte emiatt van. Amiről nem tud, az a gipszkarton felszerelése közös falra, ott volt fúrás is, de az nem ment át. Ezenkívül volt egy kis kalapálás-kézi vésés a padlón.
2019. szept. 30. 07:19
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Ettől nem reped meg a vakolat, hacsak nem estek neki bontókalapáccsal a falnak ablakcserekor
2019. szept. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!