Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aljzatkiegyenlítés?

Meszike91 kérdése:

Aljzatkiegyenlítés?

Figyelt kérdés

Életemben először próbálkoztam vele, de nem vagyok elégedett az eredménnyel. A 60 cm-es vízmérték alatt is vannak lyukak. Szerintem azért mert nagyon sűrű volt az anyag. A megadott 5 liter/zsák vízzel dolgoztam, a végén már 5,5 literrel.


A külföldi videókban lényegével egy folyadékkal dolgoztak, nálam meg nagyon sűrű volt. Szerintetek mennyire szabad felhígítani? Murexin st 330 volt az anyag.



2019. okt. 22. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem csináltál az aljzaton előzőleg mélyalapozást, akkor a nedvszívó felület kikapja a vizet a kiegyenlítő masszából, és cseszheted. A másik, hogy egy léccel azért nagyjából el kell húzni, igazgatni az anyagot, nem úgy hogy kiöntjük a szoba közepére egy kupacba, oszt terülj-terülj asztalkám.
2019. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Volt alapozás és próbáltam teríteni is, de így is túl sűrű volt.
2019. okt. 22. 20:28
 3/9 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=b4UMLKNxftw&t=180s


Nekem ennél sokkal sűrűbb volt a cucc. Hiába segítettem rá, így is szar lett, mert nem tudtam teljesen egyenesbe simítani. Magától meg nem sokat terült. Kb akkor lett volna jó, ha egy a szoba szélességével azonos vízmértékkel végighúztam volna.


Ha a megadott 5 helyett 6-7 liter vízzel még átmennék a jelenlegi felületen. (alapozás után), akkor az jó volna?


Annyi hogy egy nappal előbb alapoztam és csak másnap, kb 16 óra múlva önterülőztem. Az jó? Vagy mennyi időt kell hagyni alapozás után?

2019. okt. 22. 20:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Nedves a nedvesbe kell alapozás után. Nem szabad megvárni még az alapozó meghúz teljesen.

Egyébként mi is több vizet szoktunk adni az előírtnál, bár ez függ az anyagtól is mert van amelyiknek elég az előírt, van amelyiknek meg plusz 1 liter is elmegy, hogy normálisan terülő legyen.

És nem árt ilyet használni, hogy jobban terüljön az anyag:


[link]

2019. okt. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínü rossz Volt a kiegyenlítö, vagy lassú voltál.

Vagy túl meleg Volt. Gyorsan kell dolgozni, és általában amit én használok, max 30 mm-ig lehet használni, ha több kell, akkor több réteg.


Egyszer közel jártam a 30 fokhoz, és olyan gyorsan húzott, hogy csak zselét tudtam kiönteni mire a 2x 40 litert bekevertem. Kidobhattam az egészet.

Egyébként igen, amikor az ember kiönti akkor nagyon folyós a jó anyag, és csak erös szálú patvissal kell végigbökdösni, hogy kijöjjenek a buborékok.

2019. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor az alapozást elcsesztem. Tüskés hengert használtam, de a terítést nem segítette kb semmivel se.


Szerintem megpróbálom kijavítani hígabb anyaggal és friss alapozással.

2019. okt. 22. 21:54
 7/9 anonim válasza:
Sziasztok! Hány literes vödörbe szoktátok bekeverni a teljes zsákot? Ugyebár többnyire 25 kg-os kiszerelésűek az aljzatkiegyenlítők. Számításaim szerint (a zsák méretéből) ha 6 liter vizet adok hozzá, legalább 25 literes vödörre lenne szükség. Köszi a választ.
2020. dec. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, a 65 literesben kevertem 3 zsákkal egyszerre.
2020. dec. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Köszönöm!
2020. dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!