Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vizes bázisú lazúrfestékkel...

Vizes bázisú lazúrfestékkel (kültér, fa) hány fok alatt nem lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Most hétvégén akartam kinn festeni, de megrántottam a könyököm, Jövő hétvégére 8-10 fokot mondanak - akkor még lehet ? (ha nem esik) Nem számít ha lassan szárad, csak igya be rendesen (vékonylazúr).

2019. okt. 26. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Rajta kell(ene) lennie a dobozon. Én is most festek, az enyémre +8 fokot ír.
2019. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs rajta, csak a tárolási hőmérséklet.
2019. okt. 26. 13:04
 3/4 anonim ***** válasza:

A párás levegő jobban kinyírja a festéket mint a hideg.

Az akril bázisú vízfestékek aránylag gyorsan (pár perc) alatt meghúznak, de ha nagyon párás plusz hideg a levegő akkor ronthat a minőségén és elszíneződhet.

Ha festesz is akkor legyen száraz páramentes a felület, és legyen 2-3 óra "száraz" idő hogy a festék normálisan megkössön. 8-10 fokban még bőven lehet használni.

2019. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jól írják, a köd, pára tönkreteszi a munkád. Ráadásul éjszakai fagyokat is mondanak, ilyenkor kifejezetten tilos a nedves munka. Reggelre szétfagy az egész.

Még lehetnek szárazabb, melegebb napok, én várnék...

2019. okt. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!