Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Decemberben költözünk egy új...

Decemberben költözünk egy új építésű lakásba, mivel elég hamar kész lesz, gondolkodom egy párátlanító berendezésen. Szerintetek érdemes venni egyet?

Figyelt kérdés
Akinek van tapasztalata, szívesen olvasom a véleményét. Köszönöm.

2019. okt. 26. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
ööö... minek?
2019. okt. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%
Akkor vegyél valamit ha szükség van rá. Jelenleg a száraz építkezés dívik,ezért van olyan gyorsan kész minden.
2019. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, mert olvasgattam, h ezeknek az uj epitesueknek nincs ideje kiszaradni, magas a páratartalom, penészesedes.. Stb. Szaraz epites. Akkor tovabb olvasgatok. 😁
2019. okt. 26. 19:46
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Esetleg fizikát is tanulj. Ha szerinted egy háztartási párátlanítóval ki tudsz szárítani egy lakást, akkor... ööö... hatalmas tévedésben élsz.
2019. okt. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mindentudó99 ***** válasza:
55%
Minden új . Egyenes. Fél centiket vakolnak a falra. Egy nap kiszárad. Ne dobj ki feleslegesen pénzt
2019. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, h a lakason segit, hanem a peneszesedes ellen lenne jo.


Rendben, ha tobben mondjatok, h felesleges, akkor elfogadom. Köszi!

2019. okt. 26. 20:07
 7/13 anonim ***** válasza:

A lakás akkor penészedik be, ha a páratartalom 65 % fölé emelkedik. Ez minden olyan lakásban megtörténik, ahol légmentesen záródó ajtók, ablakok vannak és nincsenek légbevezetők. Sok párát termel az emberi lélegzés, mosás, főzés.

Szóval, ha nincs légbevezető vagy valamilyen szellőzés a lakásban, sürgősen pótold, különben bepenészedik, nemcsak az új.

2019. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Áh, ráérsz akkor venni, ha már ott laksz és mérve a páratartalmat, valóban rendszeresen magas (60% felett).

Amikor én félszuterén lakásba költöztem, erősen gondolkodtam a párátlanító beszerzésén, mert az ilyen lakások köztudottan vizesednek. Nos, jó, hogy nem vettem meg, mert felesleges lett volna. Nagyon ritkán ment fel a pára 60% fölé (csak nyári zivataros időszakokban), általában 40 körül volt, de pl. télen előfordult 26% is, amikor már párásítani kellett... Mondjuk, ez köszönhető volt a régi, alig záródó ablakoknak (és a rendszeres szellőztetésnek).

2019. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A németek egyik szabványa előírja a minimális, nedvesedés, azaz penész elleni szellőzés mértékét és megvalósítását. Erre azért van szükség, mert a mai modern, fokozott légzárású ablakok mellett - mindegy, hogy fa vagy műanyag - a természetes légcsere a töredékére csökkent.Nem jut elegendő friss levegő a lakásba.A párátlanító a párát kiszedi a levegőből, de friss levegőt nem juttat be. A németek a fenti minimális, penész ellen védő szellőzést rejtett szellőzővel oldják meg. Keress rá az interneten. Nemrég volt ez téma Klubrádió utcafront című műsorában, ha lehet hallgasd vissza.
2019. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rakeresek. Köszi szépen.
2019. okt. 27. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!