Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mikor kell statikust hívnom?

Mikor kell statikust hívnom?

Figyelt kérdés
Egy falat szeretnék lebontani és egy másikat pedig építeni. Nem fő falat bontunk. Ebben az esetben is kell a szakember véleménye?

2019. okt. 31. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy szakembernek, kőművesmesternek mindenképp mutasd meg. Az sem árt ha van egy hozzáértő a bontásnál nehogy meglepetés legyen. Láttam én már olyan 12-es válaszfalat ami a gerendákat tartotta.
2019. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát... Menj fel a padlásra, nézd meg a gerendák hordási irányát. Ha nem a bontandó falra terhel, illetve az a fal 15 cm-nél nem vastagabb, akkor igezából tök fölösleges a statikus. Fő az óvatosság, de azért van, ami egyértelmű. Ha viszont bármi kétely merül fel, ha nem vagy benne biztos, akkor inkább nézess rá.


A válaszomat családi házra írtam. Ha ez egy társasház, akkor viszont mindenképpen kellene egy szakvélemény, mert lehet a falnak merevítő szerepe.

2019. okt. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
3 emeletes társasházban a második van a fal. Nem fő fal, nem haladja meg a 16 cm-t és csak egy átjárót vágnánk belé, nem is tűnne el az egész.
2019. okt. 31. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!