Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mivel lehet kitakarítani a...

Mivel lehet kitakarítani a kéményt ha sokáig butorlappal fűtöttek?

Figyelt kérdés

Akarok venni egy házat és a tulja mondta évek óta bútorlappal fűtenek. Az előző kazán 5 évet bírt, a mostani jelenleg 1 éves.

Bélelt leier kéményről van szó. Én nem néztem bele, de ha a kazánba lerakodik az tűztér falára a fekete valami, akkor gondolom a kéménye is.

A kornyezeti hatásainak már utánna néztem, ami nem túl jó :(. Ha nem lehet kitakarítani akkor várható kémény cserére hivatkozva próbálok még alkudni az árból



2019. nov. 27. 11:25
 1/5 A kérdező kommentje:

Ez kimaradt: meglestem a fűrészport is ami a darabolás után keletkezett, én nem tudnám megkülönböztetni a normál fa fűrészportól pedig 15 éve fával fűtök.

Keresgéltem a neten és vannak olyan brikettek amik fűrészporból készülnek, melyeket asztalos üzemek is gyártanak melléktermékként. Ezeknek a külselye mindig sötét színű, míg bellül világosak.

pl: [link]

Nem lepődnék meg ha bútorlapból készülne... mert több bútort gyártanak ebből, mint fából, a másik dolog pedig a fa padlóbúrkolatok szinte megfizethetettlenek, hogyan a belőlük észült bútorok is.

2019. nov. 27. 11:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Felhívod a kéményseprőket,és elvégzik a munkát .

A lakosságnak ingyenes ez a szolgáltatás .

2019. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2 jól elvagy tévedve, ugyanis soron kívül soha nem volt ingyenes a kéményseprés.


[link]


Kérdező meg kell nézni, hogy lerakódott e a kátrány a kémény belsejében.

Megfelelő húzat mellett elvileg nem szabadna lerakódnia. A szén tüzelésénél jóval több kátrány keletkezik mint a bútorlapnál, mégis bírják a kész kémények. Nekem legalábbis 10 éve bírja a gyári kész kémény, pedig barna szénnel fűtök.

2019. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdj el fűteni és használj KONIX-ot. Az kipucol a kazánból és a kéményből is minden lerakódást.
2019. nov. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az már biztos hogy vegyes tüzelésre való kéményt építettek be annó.

Akkor elvileg nem lehet nagy probléma a konixot meg beszerzem :)

n már csak jövőre fogok fűteni, mert kb áprilisra sikerül elrendezni a ház problémás ügyeit.

2019. nov. 28. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!