Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fából legjobb kerítés...

Milyen fából legjobb kerítés csinálni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 20. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lenne keményfából, de az nagyon drága. Így marad a fenyő, amit megfelelően alákezelni kell és lehetőség szerint sűrűn kell festeni vékony lazúrral, több rétegben.

(2-3 évente minimum)

2019. dec. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akác elég olcsó és keményfa. Fenyő féléből az a jobb, amit északról (pl. oroszoktól) hoznak be.
2019. dec. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Akác a legjobb választás. Olcsó nagyon ellenálló fafajta.

Bükk: minden védelem ellenére hamar tönkre megy.

Tölgy/csertölgy: ellenálló ez is de a csersavtartalma kikezdi a csavarokat, foltosodik.

Nekem fenyő van. Az építkezésből maradt cementes zsaluanyagot fűrészeltem fől és gyalultam meg (ekkor tanultam meg kezzel gyalukést élezni :)

Egy nylonnal bélet faládába minden darabját beáztattam egy napra lenolajkencébe. Miután megszáradt Bondex vékonylazúrba áztattam egy órát.

17 éve raktamm fel délnyugati kerítésre, korlátra illetve déli és keleti korlátokra. Azóta nem kellett hozzányúlni. ...és úgy néz ki, hogy még kibír pár évet ;).

2019. dec. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Javaslom a borovi fenyőt. Olvass utána! 😉
2019. dec. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Műanyag lécből.
2019. dec. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bármilyen fáról is van szó, érdemes elolvasni, hogy mit tud a tung olaj, és a dán olaj. Nagyon jó vízhatlanító tulajdonságaik vannak, bármilyen fát is választasz, ápolni kell, és érdemes rááldozni, hogy sokáig szép maradjon, mert a festés még mindig olcsóbb, mint a fa!
2019. dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kerítés célra a kedvenc faanyagom a szögvas, illetve a trapézlemez.
2019. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Akácból!
2020. jan. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!