Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lakásfelújításnál milyen...

Lakásfelújításnál milyen arányban oszlik meg az anyagköltség és a szakik munkadíja? Kb. fele-fele? (Budapest)

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez sokmindentől függ, pl. milyen anyagokat használunk meg hogy mennyire kóklerek a szakik stb... de általában mi a tapasztalat? Ha valaki felújít egy lakást (parketta, fürdőszoba burkolás, glettelés, festés... tehát teljesen fullos felújítás) ami összesen mondjuk 3 millára jön ki ennek általában mekkora része szokott lenni az anyagköltség és a munkadíj? Ha nem a legolcsóbb anyag de nem is a prémium kategóriás, és nem géniusz szakikkal de nem is román kóklerekkel, átlagban milyen arányban szokott megoszlani a munkadíj és az anyagköltség?

2019. dec. 28. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
47%

Ezt nem igazán lehet általánosítani.

pl egy szerkezetkész háznál kb fele-fele.

És az asztalosok is dolgoznak.

gépészet, villamosság, burkolás nagyon eltérő

pl: lehet venni járólapot 2000-50000 Ft/m2 között, de a burkoló kb ugya annyiért rakja mindegyik típust.

2019. dec. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora lakás? 50nm kb 3 milla igen (ha távfűtéses lakás).

Anyag ebből olyan 600-700k max (mert ha a szaki hozza pl villanyász, az ugye jóval olcsóbban veszi, csak bekamuzza, hogy mennyi volt, ad egy egyösszegű számlát ha kérsz +27%-ért)


Ablakcsere kell? Mert az megdobja jelentősen

2019. dec. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Minden cég, szakember rak hasznot az anyagra is. Én is rakok. Van egy csomó hulladék, oda kell vinni, a szemetet baromi drága elvitetni. Emiatt rakok az anyagra. 2020-tól pedig csak anyaggal vállalom a munkákat. Meguntam hogy rossz anyagot hoznak, fele anyagot hozzák csak meg, aztán nem tudok dolgozni addig amíg nincs ott a másik fele. Ha meg marad két zsák ragasztó akkor azért hőbörögnek. Ha pedig pont elfogy az anyag akkor biztos elloptam.
2019. dec. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a kis vidéki lakásom 39m2 (1+1,5) épp teljeskörű felújításon esik át.

4 ablak bejárati ajtó cseréje műanyagra ( 700.000ft)


Komplett vízhálózat csere,fűtés radiátorok+ csövezése, új elektromos vezetékeket huzattam be, ez nekem így valamivel több mint 500 ezer forint volt

( ismertem a szakikat csak azért)


Aztán az 5db beltéri ajtók vásárlása + berakása kb 133.000 Ft.


108.000 volt az ajtók és darabját 5000 forintért rakta be egy haver.


Most pedig csempe járólapozás anyag ára 170.000 Ft + még a munkadíj ami nálam nagyon baráti 2600 Ft/ m2 mivel egy ismerősöm rakja.


Festést én csináltam 20 liter festék 20.000 Ft.


És még várok egy árajánlatot kapcsolók és konnektorokhoz.


Aztán a glettek,falazóhabarcsok,csemperagasztók,

gipszkarton,és egyéb apróságokra mondjuk számoljunk 150-200 ezer forintot.


Szóval lehet költeni rá bőven :D

2020. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!