Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy téglaépítésű ház PVC-padló...

Egy téglaépítésű ház PVC-padlója alatt lehet azbeszt?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy egy bp-i, II kerületi 1997es téglalakásban vajon a PVC alatt lehetett-e azbeszt? Egyáltalán nem értek hozzá, de több cikket is olvastam arról, hogy a PVC alatt és a ragasztóban lehet, sajnos több hete fel lett szedve a PVC és azóta is itt élünk egy kisgyerekkel. A héten lesz kész a burkolás, most nem ottnon vagyunk, vajon ki lehettünk-e téve veszélynek? Köszönöm, mindnekinek, aki próbál válaszolni

2020. jan. 7. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem!

Olyan azbeszt ami veszélyes (szórt azbeszt) NEM!

2020. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nettó hülyeség.

Ott biztos nem, főleg nem egy '97-ben épült esetében. Szórt azbesztet ekkor már nem keszítettek lakóépületeknél.

Akkor már az azbeszt menetesítés egy része is megvolt.

Szórt azbesztet lakáson belül nem is nagyon keszítettek. Csövek hőszigetelő anyagaként, alagsori hőszigetelésként, pala fedés, azbesztcementként találkozhatsz vele.

2020. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A legjobb amit irhattok, hogy netto hulyeseg :) egy EUs azbesztrol szolo eloadas diaiban talatam: A lakóépület mely részében találkozhatunk szórt azbeszttel? PVC padlószônyeg (a ragasztott oldalon)

Innen egyaltalan az otlet, ami oszinten remelem, hogy csak egy aggodo anyuka hulyesege:)

2020. jan. 7. 20:58
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem nettó hülyeség, csak olyanok válaszoltak rá, akiknek fingja nincs a témáról


Igen, valóban elterjedt volt az azbeszttel kevert linóleum lap, és alatta a ragasztó is tartalmazott azbesztet, de Magyarországon nem hallottam sokat róla, inkább USA-ban volt népszerű, 50-es évektől a 70-es évekig.

Ezeket szabad szemmel lehetetlen beazonosítani, csak ismert márkákat tudunk, amiket teszteltek azbesztre és pozitív lett. Több angol nyelvű honlapon felhívják rá a figyelmet, hogy házilag semmiképp se nyúljunk hozzá, hanem először vizsgáltassa be.

Nálunk az a gond, hogy ez a felhasználási terület vagy nem volt elterjedt, vagy mindenki leszarja, és ezért vajmi keveset tudok róla, hogy mettől meddig, milyen linóleumok lehetnek érintettek


Linkelek egy oldalt, ahol van egy csomó kép bizonyítottan azbesztes linóleumokról, amerikai, de hátha hasznos lesz:


[link]

2020. jan. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Ja és mindenkinek üzenem, akik szerint csak a szórt azbeszt a veszélyes, hogy téved. A szórt azbeszt a LEGveszélyesebb, de az előző válaszban található linken van több kép törött padlólapokról, ahol látszik, hogy kiállnak a fehér szálak. Na ennyire nettó hülyeség
2020. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem nettó hülyeség, csak olyanok válaszoltak rá, akiknek fingja nincs a témáról

Igen, valóban elterjedt volt az azbeszttel kevert linóleum lap, és alatta a ragasztó is tartalmazott azbesztet, de Magyarországon nem hallottam sokat róla, inkább USA-ban volt népszerű, 50-es évektől a 70-es évekig."

Tényleg tökre releváns a válasz! Ja nem!

Se nem '70 előtt épült, se nem az USA-ban vagyunk és nem a PVC-ről, hanem alatta volt a kérdés.

2020. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja és még egy A kérdésben PVC-padló szerepel és nem linóleum!
2020. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pvc vagy linóleum egy kutya, és írtam, hogy a ragasztó is tartalmaz azbesztet. Ezért felújításkor semmiképp sem szabad magunk nekiállni levakarászni


Egyébként az amerikai felhasználás ismeretével csak leoltottam azokat, akik szerint ilyen formában nem létezett, és CSaK a SzÓrT AzBEsZt A VeSZéLyeS típusú gondolkodást

2020. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

,,alatta volt a kérdés"


,,...alatta a ragasztó is..."


Szövegértés egyes, leülhet

2020. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Pvc vagy linóleum egy kutya"

Dehogy egykutya, nagyon is különbözik! De mindegy, ennyire (nem)értesz hozzá!

Ha felfognád, hogy mi a különbség a két azbeszt között akkor értenéd, hogy miért írtam, hogy a szórt azbeszt a veszélyes.

Valóban veszélyes a másik is, csak a behatási idő nem mindegy.

A "hosszú szálú" azbeszt (pala, préselt hőszigetelések) esetén az ártalom nagyságrendekkel hosszabb idő alatt alakul ki. Főként azoknál aki ezzel dolgoznak.

Attól, hogy a pala a tetőn van semmi bajod nem lesz, míg el nem kezded kis kalapáccsal összetörni és a darabjait a fejed tetejére szórni. És még így is hosszú idő kellene.

Feleslegesen nem kell a pánikot kelteni '70-es évekbeli amerikai technológia miatt!

2020. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!