Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Párkány fogadó nélkül, hogy...

Párkány fogadó nélkül, hogy építhető be a párkány?

Figyelt kérdés
Sajnos el lett rontva a visszajavítás és a párkány fogadó nem látszik.
2020. jan. 8. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ablak tokhoz is csavarozhatod.
2020. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni 0.5mm. vastag tömör párkányt is, és csak simán leragasztod. Maximum kicsit körbe kell nyomni a széleit sziloplasztal.

A hagyományos párkánynál figyelni kell, hogy ne takarja el a perem az ablak szellőző nyilásait. (már ha műanyag ablakról van szó)

2020. jan. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, műanyag nyílászáró. Nem láttam még ilyen párkányt, ez belső könyöklő.
2020. jan. 8. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs hely a műanyag párkánynak, akkor csempézd ki.

Én gyakran csempézem, olcsó és jól néz ki szerintem.

2020. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:-D csempézni? Szobát/nappalit?
2020. jan. 8. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:
:) Úgy értette, a párkányt csempézd ki, nem a szobát. Akár famintázatúval, az még jól is mutat, pláne ha olyan széles és legalább olyan hosszú lapot veszel, mint a párkány. Lehet rakni akár laminált padlót is, a szélét L profillal lezárni, de ha egyik megoldás sem tetszik én akkor a helyedben visszavésném és utána lejavítanám, ha készre is van festve, javítófesték feltételezem lett félretéve, de le lehet azt szépen vésni, csak türelem kérdése. Kifizetted a párkányfogadót (mert azzal együtt drágább egy ablak), és nem használod? Nem is értem, hogy került rá ennyi plusz anyag... Egészen véletlenül nem EPS (hungarocell) lett leragasztva a párkány helyére (az azért feltéphető)? Mert ha egy ablakot beépítesz, akkor alul is úgy alakul, hogy 1 cm PUR hab azért van, azaz annyi eltartás van. Ezen kívül egy párkányfogadó kb. 2 cm. Azaz hogy került oda 3 cm vakolat? Egyébként nem csúnya és nem fura akkor sem, ha szimplán ki van glettelve, le van festve, csak idővel koszolódik.
2020. jan. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Belső térben szerintem még igényesebb is a csempe/glettelés, mint a műanyag párkány.

Bár ez csak az én ízlésem miatt van. 2.vagyok

2020. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!