Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol kezdjünk neki egy teljes...

Hol kezdjünk neki egy teljes felújításnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel vettünk egy lakást. Nagyon jó elosztasú, 3 szobás, nagy konyhás, fürdő-wc külön, 2 erkély, előszoba. Szóval nekünk szuper, beleszerettunk amikor először jöttünk megnézni. Viszont az állapota nem kifogástalan. A beltéri ajtók nem záródnak, régiek. A falak koszosak. Régi járólap. Régi konyhabútor. Nyílászárók nagyon csúnyák. Fürdőben a csap nem működik. Tudom ezek mind cserélhetőek, de mivel már oda a pénzünk :D lépésben tudunk csak nekikezdeni a felújításnak. Egyelőre butoraink sincsenek, matracon fogunk aludni.

Ti mivel, hol kezdenétek neki a felújításnak?

A "minek vetted meg akkor" kérdést hagyjuk. Közel 60nmes társasházi lakás, nagyon jó áron volt, ezért nem volt kérdés, h lecsapunk rá. Nem is sírok az állapota miatt, csak érdeklődök, hogy érdemes belefogni egy teljes felujitasba, takarításba stb.?


2020. jan. 11. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vízvezetékek, kábelek cseréje az első, mert az sok véséssel, kosszal jár. Utána nyílászárók cseréje. Majd jöhet a padló.
2020. jan. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben a falak maradnak, valóban a vezetékek cseréje az első lépés. Viszont ott akkor nem lehet megállni, mert nyilván nem egy szétbombázott lakásban képzelitek az életet.

Követi a konyha és fürdő helyreállítása, burkolása.

Más helyiségekben is a falak javítása, ajtók (-ablakok?) cseréje, festés, burkolás.

2020. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az 1-2-höz, ez a menet.

Spórolásként javasolnám, hogy a beltéri ajtókat egy asztalossal lehet illesztetni és akkor fognak záródni, utána szépen lefestve megspóroltok egy halom pénzt. Ajtónként minimum 100ezret, de ez a minimum, a beépítés ára nincs benne.

A "nyílászárók csúnyák". Bejárati ajtó ablakok?

Csak csúnyák, vagy korhadtak és fütyül be rajtuk a szél?

Mert ha nem az utóbbi, akkor a csúnyaságukkal egy doboz festék csodát tesz.

2020. jan. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, megy a zöld.

Nem sajnos az ablakok olyan szinten korhadtak, porzik szinte, foszlik a fa. Ebből tuti csere lesz, egyébként is műanyagot szeretnék fa helyett, szerintem időállóbb és nincs annyi gond vele.

2020. jan. 11. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Csap csere ajtó vétel vésés cső stb halozat csere burkolas . Festés legvégén tavasz közepetől ki lehet szellőztetni nyárig .
2020. jan. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha elkezditek szétvésni a falakat, mert én a vízvezeték, csatorna cső cserével kezdeném, közben keverés a csempéket, villany vésés, stb..

Na ekkor már lehetetlen lakni a lakásban.

Se fürdő, wc alig, konyha nincs, fűtés nincs, mindent por lep el.

Tudom, benne vagyok most is egy felújításban.

2020. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Halkan megjegyzem, a műanyag ablak nem tartósabb a fánál. És az is gondozás igényes.

Amúgy igen, először konyha és fürdő felújítás. A rossz hír, hogy ezek a legdrágábbak (külön-külön többmillió Ft) és amíg ezek készülnek, tényleg nem lehet lakni benne. Nálam is pár éve csinálták, két hétre a testvéremhez költöztem. Ezzel együtt villanyszerelés, majd jöhetnek a nyílászárók és a szobákban a felületek (padló, festés, stb.).

2020. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!