Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen engedély kell a szomszé...

Milyen engedély kell a szomszédtól, hogy a légkábelt az udvara felett átvezethesse a UPC?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem a UPC-nél tudják, sok ilyet csináltak már. Először is kérdezd meg a szomszédot.
2020. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A minimum a szolgalmi jog (vezetékjog)!

Engedné a fene, akkora kötöttséget jelent, ráadásul utána már csak akkor lehet "levenni" a tulajdoni lapról, ha a jogosult lemond róla! Ráadásul az ingatlan értékét is csökkentheti!

2020. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Ha ez is szerepel a közművek kategóriájában a törvényben,akkor ide az vonatkozik,ha más műszaki megoldás nem lehetséges,akkor kérés nélkül is meg kell neki engedni .

A szolgáltató a tulajdoni lapra is bejegyezteti.

Tetszik a szomszédnak ,avagy nem .

2020. jan. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Vezetékjog kell hozzá (szorgalmi jog az más). Nyilván ehhez senki sem járul hozzá, nagyon nagy szívás a vezetékjog (és maga a légkábel is korlátoz). Engem is nyaggatnak 10 éve a zártkertben vezetékjogot akarnak a telkemen, vízvezetéket szeretnék keresztbe vinni rajta, de mivel nekem nem kell víz ezért nem egyezek bele. Már ott tartanak hogy összedobnak 1 millió forintot csak írjam alá. Nincs az az Isten...
2020. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

4 nálad lehet más megoldás is,csak az költségesebb .

Egyébként se tudom a föld mélyén vezetett víz miben korlátozna . Nálam,(városban ) a szennyvizet csak a szomszéd udvarán lehetett keresztül vezetni,és igy csatlakoztatni a gerinchez.Ő sem lelkesedett.A birósági ügy a legfelsőbb biróságon kötött ki .A Vizmű adta a véleményt,más megoldás nem létezik .A szomszéd pert vesztett,sőt a szolgami jogot is ráterhelték a telkére .

Most ez miatt olcsóbban tudta eladni .Senki sem nézegette volna mi van 2 m mélyen a fődbe .

2020. jan. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

"Vezetékjog kell hozzá (szorgalmi jog az más)."

A vezetékjog egyfajta szoLgalmi jog! Kicsit sem más!

2020. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonosi hozzájárulás.

A UPC szépen készít egy vázrajzot (tervet), tértivvel megküldi a szomszédnak és vár a csodára.

Vagy Te intézed, ha a UPC nem hajlandó, végül is ez olyan akadály amit neki nem kötelező elhárítani. Egyszerűen rámondja, nem létesíthető.

A DIGIT mondjuk ez nem akadályozza. Ha nincs aknazár az leaz.rja beköti.

2020. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!