Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Két szoba közti váalszfal bontás?

Két szoba közti váalszfal bontás?

Figyelt kérdés

Két egymás melletti, ugyanakkora belméretű szoba között van egy 12cm vastag porotherm téglafal. Nem teherhordó, nem támaszt semmit. Ezt szeretnénk kibontani. Házilag lesz megoldva, minden szerszámunk megvan hozzá, csak 1 gond van. Még sosem bontottam falat.


(egyébként minden más gépészeti "cucc"hoz értek, cnc-vel is simán elbánok, gázzal is, vzzel is, de falat még se nem építettem, se nem bontottam)


Abban kérem a segítségeteket, hogy hogyan lássak neki? Mikre kell figyelni, hogyan lehet a legegyszerűbben megoldani.. A sitt el lesz takarítva rendesen, az meg van oldva.


Mindkét szoba tök üres, ugyh csak a fal eltávolítása van hátra. Nem futnak benne vezetékek, szó szerint csak egy térelválasztó. DE! mind a 4 oldalán merőlegesen érintkezik fallal plafonnal és padlóval.


2020. jan. 29. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Az egyik sarokhoz közel a plafontól lefelé vagy tíz centivel nekiállsz fúrógéppel kb 8-10-es fúróval fúrsz egy csomó lyukat szépen sorban egymás mellé. Azaz hogy valahogyan megkeresed a fugákat,kiékeléseket és egyéb gyenge pontokat, hogy el kezdd tudni kezdeni a bontást. Szükséged lessz még kőműves kalapácsra, laposvésőre,sima kalapácsra..Lényeg hogy fentről bontsd, kis ütésekkel és nem kiborítsd,szétverd nagykalapáccsal mint a "zállat".
2020. jan. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!