Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire érdemes megvenni...

Mennyire érdemes megvenni ezeket a kultéri 2-3000 Ft-os 10-20Wattos fix ledes mozgásérzékelős lámpákat amiket a neten hirdetnek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 30. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Egyetlen dióda elfüstöl bennük (szó szerint, fekete lesz) és kialszik az egész.
2020. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kb mint bármelyik másik gagyi kínai vackot, mert nyilvánvalóan az. Én mondjuk nehezen megközelíthető és/vagy fontos helyre nem tenném, mert senki sem tudja, hogy 1 óra vagy 10 év múlva fog-e tönkremenni.
2020. jan. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk 10 tönkrement kerti lámpát erre cserélek? Mert akkor igy esély van rá hogy legalább egy részuk sokáig fog muködni.
2020. jan. 30. 11:45
 4/10 A kérdező kommentje:
de inkább azt kérdezném, tudtok e muatni olyan konkrét linket kultéri falra szerelhető lámpára, amit ajánlanátok?
2020. jan. 30. 12:01
 5/10 anonim válasza:
Én a lumenet.hu-ról rendeltem régebben jobb minőségű kültéri lámpát, de a pontos modellt neked kell kiválasztanod az igényeknek megfelelően (fényáram, dizájn, fogyasztás stb.). És ott is volt napelemes is.
2020. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk iylen van a ház körül pár darab, elég jó fénye van, sokkal többet ér mint azok a kicsi leszúrható lámpák

[link]


szeles időben magától is néha bekapcsolgat de az nem zavaró ugy se fogyaszt semmit.

A Lidl ben is lesz hétfőtől ennél komolyabb 4000ft-ért az is jó de annyi fénye nincs mint ami 230volt ról működik.

2020. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mivel itt van 220 kiépitve s meglevő 220-as lámpa lesz cserélve, 220-asra is lesz cserélve. Amugy nekem is tetszenek ezek a napelemes lámpák.
2020. jan. 31. 17:47
 8/10 anonim válasza:

Nálam a 20 W-os Ázsiacenteres kb. 1 évig bírta. Az 5x8-as LED mátrixnak először csak a fele, majd az egész kialudt. Viszont egy 20 W-os LED csip, csak 1 £. Talán érdemes lenne egy cserét megkockáztatni. Csakhogy, lámpába lévő trafó kimenő szintje 45 V DC, igaz csak terheletlenül tudtam mérni, a kinézett LED csip pedig 26-36 V DC-t kíván.


Van valakinek tapasztalata, elképzelése, hogy ilyen peremfeltételekkel a LED csere sikeres lehet? De ha tudnátok adni egy linket, fórum nevet, ahol hasonló problémákkal is foglalkoznak, azt is nagyon megköszönném.

2020. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hobbielektronika.hu Itt ha nem is foglalkoznak vele, egy jol és jo helyen megfogalmazott kérdésre valoszinuleg válaszolnak. csak fenemod uri egy társaság, tiltanak, ha az "asszem" szavat használod, mert szerintuk nincs ilyen magyar szo, tiltanak ha kisbetuvel kezded a mondatot, de lehet elsőre csak fekete pontot kapsz, azt se szeretik ha uj témát nyitsz, stb stb
2020. jan. 31. 23:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Évek óta LED-es fényforrásokat használok a házban és a ház körül is. Pár éve még a kínai LED gyár kukáiból ide küldték a selejtes, hibás, gyorsan tönkremenő sokadik osztályú termékeket, ma már elfogadható a minőségük, még az olcsó árfekvésűeknek is. Nemrég rendeltem 24 LED-es, fényelemes, mozgásérzékelős fali lámpákat, beépített akkumulátorral. 1 100.- /darabja, a nyolc közül mind működik.

Az udvari 2 db. 100 W-os hagyományos izzót kb. két éve cseréltem le pár száz forintos 12 W-os fényforrásra, a célnak tökéletesen megfelelnek. (Egy teljes éjszakai áramfogyasztás kb. 2 kW helyett csak 1/4 kW, ha véletlenül bekapcsolva marad...) Családi házam garázs bejáratánál "elvileg" 10 W-os, gyakorlatilag 3 W-ot fogyasztó (selejtes, kb. 250 Ft-os) LED fényforrást használok "közvilágításra2, lepattintott búrával betekerve a lámpatest érintéstől, csapadéktól (is) védő üvegbúrájába, de a célnak tökéletesen megfelel.


Ami a LED-es fényforrásokat illeti: a nagyárúházban egykor vásárolt 230 V-os halogén égők némelyike igen rövid idő alatt kiégett, LED-es fényforrásaim között van olyan (lépcsőházi, minden éjszaka folyamatosan üzemelő, 2w-os), amely már kb. 10 éve üzemel. Ráadásul az olcsóbb fajtából...

2020. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!