Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mitől függ hogy így néz ki?

Mitől függ hogy így néz ki?

Figyelt kérdés

Miben tér el és mennyivel drágább egy ilyesmi, vagy még jobb kinézetű, igényes fürdőszoba kialakítása?


[link]


[link]


[link]


Példa egyszerűbbre, ami általános itthon... és az eladó házaknál ettől még az a jobb, mikor teszem azt zöld a fal, és barnás a falicsempe, ráadásul élzáró nélkül, az előző mozaikcsempére ragasztva...


[link]


Mitől függ az, hogy fentebbi fürdőkhöz hasonlót hozzanak össze a mesterek? Oké hogy pénztárca, de annyival drágább, hogy nem jellemző itthon ez? Kétszer-háromszor annyiba kerül vagy miért nincsenek ilyenek, miért igénytelenek a Magyarok a fürdőre/wc-re?


2020. febr. 6. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

"Miben tér el"

Te is látod! Össze se lehet hasonlítani azzal amit írsz!



"mennyivel drágább"

Sokkal!

2020. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Helyigény. A szokásos kis társasházi fürdőkben nincs olyan nagy mozgástér. Eléggé adott, hogy mi fér be, hogy hol a helye.

Tervezés. Pontosan meg kell mindent tervezni előre, ha egy valóban jó fürdőt (vagy más helyiséget) szeretnél.

Jó szakemberek. Hiába találsz ki valami jót, ha utána nem úgy valósítják meg, ahogy szeretted volna.

Szerintem a belinkelt képeknél elég valószínű, hogy lakberendező tervezte, profi csapat kivitelezte.

Nem Mari néni válogatta ki egymás után, hogy milyen legyen a csempe, melyik kád legyen, a hely úgy is adott, aztán majd egyik szaki jön a másik után és nem is tudnak egymás munkájáról.

Egyébként én itthon is látok, még társasházakban is nagyon szép felújított fürdőket. De ugye ez ízlése nem mindenkinek ugyanaz. Szoktak amerikai felújítós műsorokat nézni. Ott is rengetek van, ami borzalmas lesz a profi csapat ellenére. Legalábbis az én ízlésemnek borzalmas.

2020. febr. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a 9:15-ös írta, egyrészt a helyigénye miatt. Egy 4 m2-es fürdőből azért nem hozol ki ilyet.


Továbbá, 20 évesnél régebbi házakban valószínűleg ott található a fürdőben a bojler vagy kombikazán és a falon kívül vezetett gáz- és fűtéscsövek. Ha ezt is el akarod tüntetni, akkor már nem elég a szimpla burkolat és szanitercsere, a fűtésrendszert is át kell alakítani.


Annak meg már egy kis társasházi lakásnál aránytalan többletköltsége van. Magyarul közel sem fog annyival többet érni az ingatlan, mint amennyit ráköltesz. Ha ennyi fölös pénzed van, abból inkább nagyobb lakást veszel, nem az 50-60 m2-t dizájnolod agyon.


Vannak egyébként ilyenek, de jellemzően új építésű családi házakban, meg felső kategóriás penthouse lakásokban.

2020. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából csak a szaniterek és a csempék drágábbak, csak igényesség kérdése.
2020. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez kb most olyan volt, mintha egy panellakáshoz hasonlítanál egy luxus villát.


Szerintem még a 2-3x-os ár is nagy pozitív becslés, inkább 5x-ös.


Amúgy átlag magyar ember szerintem örülne egy általad becsmérelt fürdőszobának is, sőt.

2020. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a 3-as tapintott rá leginkább a lényegre. Az elég ritka, hogy valaki olyan fürdőszoba-fetisiszta legyen, hogy csak a fürdőszobája csilli-villi, a ház többi része meg teljesen átlagos szintnek megfelelő. Szóval az emberek általában arányában pont annyit költenek az egyik helyiségre, mint a másikra, és mivel az átlag nem túl nagy pénzű, ezért csak relative kevés fog jutni a fürdőszobára is. Ahhoz eléggé kevés, hogy ilyen csilli-villi kinézetet nem lehet belőle kihozni.

Jártam már nem egy házban, ahol a fürdőszoba (közel) megütötte a fenti képek szintjét, de nyilván, az nem egy harmadik emeleti 56 m2-es panellakás volt, és a tulaj sem az átlaghoz tartozott a fizetés tekintetéből.

2020. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!