Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy járok jobban: ha térkövez...

Hogy járok jobban: ha térkövezek, vagy ha lebetonoztatom az adott részt a ház előtt?

Figyelt kérdés

A bejárati ajtó előtt van kb 20-30 négyzetméter, ami homokos. Növény nem nagyon nő benne, vagy csak gaz, mivel nagy ott a járkálás.

A szél viszi a port, esőben sár van, és ki is van járva, gödrös.


Ha térköveznék, akkor sem valami drágát vennék, hanem a sima, 40x40-es szürke kockákat, aminek kb 600 Ft darabja. Ebből kb 6 db kell egy nm-re, + a munkadíj.

Munkadíjjal most azért nem számolok, mert az mindkét esetben van.

De míg a térkőre tudok anyagköltséget számolni, addig a betonozásra nem.

Anyagilag melyik éri meg jobban?


2020. febr. 7. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
betonozni olcsóbb, de nem is lesz túl esztétikus
2020. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Látatlanban is mindenképpen a betonozás az olcsóbb, a mostani árakat nem tudom, hülyeséget meg nem akarok írni.

Ha mégis szeretnéd térkő hatásúvá tenni,akkor vegyél egy ilyen sablont:

[link]

2020. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

2-es vagyok

A sablont bérelheted is! A cikkben benne van.

2020. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
Okádja nyaron a forrosagot , fakóbb térkő vagy fehér szebb murva praktikusabb .
2020. febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Most első a praktikum, utána jön az esztétika.

Főképp azért, mert nem maradna így örökre.


Nagy méretű kültéri járólapot terveznék rá idővel, szerintem az nagyon mutatós.


A beton okádja a meleget - és az ebből öntött térkő nem?

Egyébként odatűz a nap, szóval pont mindegy, hogy még felmelegszik-e, mert nem üldögélünk ott napos időben.

Ez a ház fala mellett van, na abból is árad a hő, mikor tűzi a nap, szóval nem nagyon lenne különbség.


Köszönöm az eddigieket!

Akinek még van tapasztalata, írhat! :)

2020. febr. 7. 19:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Aki nem kőműves, hanem átlagember, annak egyszerűbb, valami nagy betonlapokat letenni, azt kész. Én ki szoktam aztán közte a réseket esztichkel kenni, hogy ne kelljen állandóan gazolni, meg a hangyák ne túrják ki állandóan a földkupacaikat, sarukat... Lehet egyébként szépen is megcsinálni, akár véglegesre...
2020. febr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A betonnak is olyan aljzatot kell előkészíteni mint a térkőnek.

15-20cm tömörített kőzúzalék, aztán a beton (vagy térkő).

Ugyan úgy ki kell termelni a felesleges földet, ugyan úgy be kell szintezni a töltést stb.

Annyi hogy a térkőnek még kell egy plusz 2-3cm-es kőpor vagy 5mm-es szemcseméretű murvaőrlemény ágy a végléeges szintezéshez.


Valamivel biztos olcsóbb a beton. De ha azt vesszük hogy a sóder és a cement kiszállításért fizetni kell, a bekeverésért és bedolgozásért szintén. Akkor nem sokkal jössz ki olcsóbban.

Ilyen kis területnél az a max 50-100 ezer megtakarítás beton esetén nem biztos hogy megéri.

A térkő sokkal esztétikusabb mint egy térbeton, és praktikusabb is.

Talán még a beton mellett szól, hogy ha van az ismerősök között olyan aki húzott már le térbetont, akkor az meg tudja oldani ezt melót.

A földet ti is ki tudjátok ásni, a kőzúzalék töltést be tudjátok talicskázni-tömöríteni, szóval ezen is sokat lehet spórolni.

De összességében ha vállalkozóval akarod csináltatni kompletten az egészet, mint írtam nem biztos sokkal olcsóbbra jönnél ki a betonnal.


Térkő esetén a 15-20cm-es kőzúzalék töltés alá ajánlott valami erősebb geoszövetet tenni.

Ez megakadályozza, hogy a töltés idővel összekeveredjen a beszivárgó csapadéktól az alatta lévő földdel. Nem egy nagy összeg, de nagyon hasznos.

2020. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szerintem akik csinálni fogják, a betonozásért sem fognak nagyobb munkadíjat elkérni, mint a térkövezésért.

De még nem kérdeztem.


Azt írod, a házhozszállításért is fizetni kell sóder és cement esetében.

Mert a térkövet vajon ingyen hozzák? :)


Van egyébként a közelben tüzép, pár perc alatt idehozzák, még sosem számoltak fel emiatt plusz pénzt.

Tüzépről viszont már érdeklődtem, a térkövet darus kocsival hozták volna ki tavaly 6000-ért.

Szerintem ennél többet nem kérnek a sóderért sem, de azt nem is kell, hogy kiszállítsák.

Szóval csak nem értem, hogy az egyiknél miért számolt szállítási díjat, a másiknál meg nem.


50-100 ezer megtakarítás nem biztos, hogy megéri ilyen kis területnél?????

Mert mégis mekkora összeggel számoljak?


Nem tervezek erre százezreket kiadni, szerintem ez bőven 100 alatt lenne.

Ha meg valami 100 alatt van, és spórolok rajta 50-100 ezret, akkor nemcsak megcsinálják, hanem még ők fizetnek nekem! :D


De viccet félretéve, rákerestem, ilyen 1500-2000 Ft körüli nm árakat találtam, azt majd megmondják a hozzáértők, hogy milyen vastag legyen.


[link]


[link]


[link]


Így már tudok is számolni, kb 100 körül lehet majd.

2020. febr. 7. 20:12
 9/15 anonim ***** válasza:

A beton felfagyhat repedezhet.

A térkő örökös.Sőt újra felhasználható is .

2020. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Minél sötétebb a szín annal jobban melegiti a nap , ez logilkus ....
2020. febr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!