Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nem használt pince szigetelése?

Nem használt pince szigetelése?

Figyelt kérdés

Van egy pince a fürdőszoba alatt, ott volt a házi vízmű, illetve ott mennek a fürdőből a csövek, azon keresztül lett bevezetve a víz, tehát konkrétan ott annyi a lényeg, hogy ne legyen fagy (nem is szokott lenni). Na most, a fürdő emiatt nagyon gyorsan kihül, nagyon nehéz is befűteni, mivel lentről jön a hideg (vagy arra szökik a meleg, nem tudom, melyik a helyes kifejezés).

Szerintetek itt mi a megfelelő megoldás: a pince oldalfalainak szigetelése, vagy a pince mennyezetének szigetelése?

Vettünk hungarocellt, mondtam férjemnek, hogy a mennyezettel kezdje, mire közölte, hogy oda nem is vett, mert szerinte csak a pince falait kell szigetelni...

Szerintetek?

Szerintem orbitális baromság, hiszen maga a pinceajtó is egy semmi, egy régi faajtó, amin még lyuk is van... ugyanúgy be fog menni a hideg, de ezt nem érti meg.

A mennyezete pedig egy sima vasbeton réteg.


2020. febr. 8. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Alapból tilos a belső hőszigetelés.
2020. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A hideg nem megy fölfelé, a födémmel lesz ott a probléma, meg az ajtóval ablakokkal...
2020. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Padlószigetelést csináljatok, meg álmennyezetet, ajtót ablakot kicserélni hőszigeteltre, és akkor jó lesz.
2020. febr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sok hülyeséget írnak. Jól gondolod, a pince mennyezetet (födémet) kell alulról szigetelni. Mehet legalább 10 cm hungarocell. Ha nagyon tutira akartok menni, a falak felső 30-50 cm-rét is szigetelitek. Ez nem belső szigetelésnek számít, mivel a pince oldal a lehűlő felület.

A pince falat értelmetlen belül kiszigetelni (kivéve a felső 50 cm-t, amit írtam), a hideg a födémen keresztül megy a fürdőbe, azt kell lezárni.

2020. febr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pincében (meg sehol sem) a belső falak EPS-el való szigetelése semmit nem ér.

A mennyezetet kell szigetelni.

Ha körbeszigetelitek az oldalfalakat hungarocellel, és nincsen megfelelő vízszigetelés az aljzaton a talajpára ellen, akkor gyakorlatilag bedunsztoljátok az egész pincét.

Az összes nedvesség ott fog pangani a helységben, amitől lassan szétrohad majd minden.

Télen nyáron egyaránt.


A #4-est annyival egészíteném ki, hogy EPS helyett én kőzetgyapotot használnék.

Van kimondottan pince mennyezetre gyártott speciális kőzetgyapot tábla.

Az a lényege hogy az egyik fele be van borítva egy szövet réteggel. Így csak tárcsás tiplivel fel kell fúrni, és kész is. Felszerelés után az anyag a szövet réteg miatt nem fog "porozni".

2020. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na most ezt nem értem. Ez a "pince", ami egyébként felénk szuterén, mert ami a ház alatt van, az szuterén, de lényegtelen... ez honnan nyílik? Hol van az az ajtó? Ha máshonnan, nem a fürdőből, akkor sem árt arra egy normális, jól szigetelő ajtót tenni, de egyelőre elképzelni sem tudom, hogy ez egy álló ajtó, vagy úgy kell lebújni egy csapóajtón, ha utóbbi, akkor arra is tegyetek szigetelést... Azért nem árt, mert mivel a föld alatt van, így elfagyni nem fog a vízvezeték, de tartsátok benn a meleget, azaz az ajtó zárjon jól ha az a kültérre nyílik. A mennyezetet kell szigetelni, teljesen jól gondolod és azt kell szigetelni, nem az oldalfalat. Mivel ott nincs fagypont alatti hőmérséklet, azaz annak hőmérséklete elégséges. Ettől függetlenül esetleg nem árt még a szigetelés mellett is, ha leraktok oda egy kisebb radiátort, egy körrel lelehet állni a fürdőszobából, akár nagyobb rombolás nélkül is, max. egy-két csempét kell cserélni, ezt majd meglátjátok a szigetelés után, hogy érdemes-e.
2020. febr. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A pince az udvarra nyílik, konkrétan egy kb 1 méter magas ajtóval, mivel annyi volt a szerepe, hogy a ház alatt fúrt kútból onnan jön fel a víz, bele a szivattyúba, onnan pedig fel a házba. Tehát nincs ajtó a ház és a pince között. Ez csak egy lyuk a ház alatt, ahol mennek a csövek és van a szivattyú (amit már nem is használunk egyébként, tehát csak a csöveknek nem szabad elfagynia lent). Megmutattam a férjemnek a válaszokat, és még mindig nem hiszi el :D Nem tudtok valami professzionálisabb cikket linkelni esetleg? Nem találtam semmi ilyen konkrétat... Ő attól fél, hogy ha a mennyezetet leszigeteljük, akkor nem jön a házból majd a meleg és azért fagynak el a csövek lent.
2020. febr. 9. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!