Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen fa gerendára lenne...

Kelist kérdése:

Milyen fa gerendára lenne szükség?

Figyelt kérdés
Kisebb bővítést szeretnénk a házon és a konyhát összenyitnánk az előtérrel. Fa födém vannádpadlóval. A gond csak annyi, hogy a bontandó fal, fő fal 40 cm. Első körben I vas gerendra gondoltam 20 cm vatag és ezt duplában biztos ami biztos alapon. De most arra gondoltam mi lenne, ha - vagy 2 15X15-ös vagy egy 40x40(esetleg 30x30)-as fa gerendát raknék be. 3 métert kellene áthidalni és igen, mindkét oldalon maradna 50x50-es pillérszerű. A mennyezet gerendái erre merőlegesen futnak. Szerintetek ezek elbírnák vagy maradjak a vas gerendánál?

2020. ápr. 1. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
2 db ide való,méretű áthidaló kell.Nem tudom a méreteket,mi 2.70 raktunk be,illetve a szakemberek. A hosszabbat lehet méretre vágni.
2020. ápr. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hasonló helyzetben vagyok én is. Már ki van bontva a fal, persze alátámasztás mellett több oldalon! Nekem az a szerencsém, hogy a mestergerenda nem a bontandó falrészen van. Így a bontott fal részen csak 1-1 kisebb gerendát találtam. Fal vastagság 45 cm. A hozzáértő azt mondta, hogy nem olyan nagy terhet kell elbírni, így nem kell a beton, illetve az acél I gerenda. Megoldáskánt a 12*12 vagy a 15*15 cm fa gerenda között fogok dönteni. Sajnos kicsit játszani kell a szélességgel, mert a saralt födém lécei nem egy vonalban helyezkednek el. Azt javaslom, hogy keres valakit helyben, akinek van tapasztalata. Minden ház, főleg a régebbiek egyedi esetek.
2020. ápr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!