Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy tudnék egy nagy reklámabl...

Hogy tudnék egy nagy reklámablakot szakszerűen ytong téglával befalazni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Azzal van gondom, hogy oldalról a régi fal tégláival nem lenne kötésben, nem akarok gány munkát végezni, olvastam, hogy két soronként a válaszfalakat horganyzott perforált (hilti) szalaggal meg kell erősíteni. Ehhez nem találtam útmutatót, jól értelmezem, hogy meg kell hajlítani a szalagot a két végén, a lyukacsoknál bedübelezni, becsavarozni, és így fogni fog az oldalfalhoz is?


Erről van egyébként szó:

[link]


Flexibilis csemperagasztóval akarom rakni, de azt olvastam, hogy a hozzá való ragasztó sokkal takarékosabb, erről is szívesen meghallgatnék véleményt.


Illetve ha a hilti szalag használatát jól értem, milyen csavarokkal kell megfogatni? Komolyan 2 soronként dübelezhetek mindkét oldalon, hogy rendesen fogjon? :,D

Meg elég ezt egy csíkban lerakni 2 soronként? Láttam képet, ahol kettő van soronként.


Kb. 140*50*250 cm -es falnyílásról lenne szó (szélesség, mélység, magasság)



2020. ápr. 19. 00:17
 1/4 A kérdező kommentje:

Itt meg a duplán húzott szalag, bár ezen a képen nem értem miért van elvágva :,D


[link]

2020. ápr. 19. 00:21
 2/4 A kérdező kommentje:
Meg ezeket függőlegesen nem kell lefúrni? A habarcs megfogja?
2020. ápr. 19. 00:23
 3/4 A kérdező kommentje:

Közben sikerült összeraknom, hátha másnak segít. :D (Jól elbeszélgettem magammal.)


Az előbbi képhez hasonlóan itt is acélokkal van csak oldalról rögzítve, alulról sehol se láttam, hogy függőlegesen lecsavaroznák, tehát elvileg nem lesz akkora gányolás.


Hátha évek múlva másnak is hasonló problémája lesz és megtalálja ezt... xD

[link]

2020. ápr. 19. 13:15
 4/4 Lupati ***** válasza:
Igen :-)
2020. ápr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!