Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet letenni laminált padlót...

Lehet letenni laminált padlót padlószőnyegre?

Figyelt kérdés
Nagyon erősen le van ragasztva a padlószőnyeg, nagy munka lenne felvakargatni. Elkövetnék valami hibát, ha egyszerűen ráraknám a laminált padlót?

2020. máj. 3. 23:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Azt szívesen megnézném 😂

(mondom ezt nőként)

2020. máj. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem igen, olyan lenne mintha lenne alatta valami szigeteloanyag. Es talan ugy kevesbe fog recsegni, itt az alberletben borzasztoan recseg, ki kene kitömni alatta
2020. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%

Ja amugy tudtad, hogy van kerdes kereso?:/


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__felujitas__9678356-ki..


Na az utolso es a 5-os alapjan en raraknam siman.

2020. máj. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

Az első 4 válasz alapján meg nem!

Marha rossz ötlet. Legfőképp drága lesz.

2020. máj. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

Malyd ha a szőnyeg szálai lapulnak a terhelésnél és pont az összeíllesztés fog eltörni.

Fel lehet szedni a padlószőnyeget hidd el.

2020. máj. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Kell szerezni ilyen multi gépet. Ezekre van spakli, amivel szépen fel lehet szedni a leragasztott szőnyeget.

[link]

2020. máj. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az még semmi, hogy valahogy feltéped, utána még a ragasztót is fel kell vakarnod, mert az rendszerint nem jön föl a szőnyeggel együtt. Ha rövid szálú a szőnyeg, nem ez a vastag, hosszú szálú, akkor rá lehet tenni, a bolyhok lehet lapulnak, bár el nem tudom képzelni, hogy egyenetlenül lapulnának, attól a ponttól, hogy egybe vannak illesztve a laminált lapok, a terhelés oszlik. A laminált padló alá alaphelyzetben (szokásnak annyira nem mondanám), viszont okvetlen kellene tenni alátétet (a betonra, ha nincs alatta más), az alátét szintén egy puha anyag (foam szerű cucc) ami szintén terheléstől tud lapulni. Ez is a padló alatt egyenletesen "lapul", tudom, mert szedtem már föl többször, láttam mi történik vele. Inkább fotót készíts a szőnyegről, hogy lássuk miről van szó, de jó eséllyel rárakható a laminált padló, hisz kvázi alátétként szolgál majd a szőnyeg. Ha pl. filchez hasonlóan rövid szálú, akkor annál jobb nem kell, jobb alátét, mint az alátét, amit erre a célra gyártanak, csak azért nem filc/szőnyeg szerű anyagot raknak alá, mert hát az úgy k... drága megoldás lenne. Úgy, ahogy írták, melegebb érzetet ad majd így, továbbá nem fog kopogni. Akkor kopog csak egyébként, ha az alátétet is kispórolják és közvetlen a betonra fektetik. Nútoknál akkor törik a laminált padló, 1. ha az aljzat nincs kiegyenlítve, 2. ha az illesztés elégtelen, fél mm is számít, össze kell illeszteni rendesen, gyengén látók húzzanak szemüveget, pláne ha "fugás" a lap, mert annál nem is szembetűnő, ha nem illeszkedik tökéletesen 3. ennek a kettőnek a kombinációja garantáltan ahhoz vezet. Egyenetlenség esetén valamennyi tűrése van, de csak pár mm különbség, nem "lóghat a levegőben" sehol sem, mert akkor valóban nem lesz hosszú életű. Persze összepásszintod, kész is van, tök jó, mászkálsz rajta mittomén hónapokig, akár 1-2 évig is, minden OK, aztán na látod, mit pofáztál jó ez, de idővel kibukik majd, hogy mégsem jó az! :)

Aljzat kiegyenlítésre aljzatkiegyenlítőt kell használni, az alátét ezt nem tudja helyettesíteni (sokan gondolják úgy, hogy igen, na az majd kikorrigálja, hát nem, mert mint írtam, a terhelés oszlik, egyformán lapul el alatta). Ha tudod, hogy a szőnyeg lerakása előtt történt aljzatkiegyenlítés, akkor nem ügy, ha nem tudod, akkor fogj egy hosszú (legalább 2m-es) vízmértéket vagy egy valóban egyenes lécet és nézd meg vele a helyiséget, hogy az ráfektetve mindenhol fölfekszik-e. Ha nagy különbségeket tapasztalsz, akkor sajnos fel kell szedni a szőnyeget és önterülővel leönteni a helyiséget, majd azt széthúzni, mert "nem terül ön"! Ezt követően ha szükséges párazáró fóliát lefektetni, majd erre alátétet fektetni s arra lehet a laminált padlót ráfektetni.

Minden esetben a faltól hagyj el pár mm-t. Tegyél be az első sor és a fal közé éket, nem elég, ha elhagysz pár mm-t, mert az illesztéshez némi erőt ki kell fejteni, így 1. szét fog nyílni, 2. tolod rá a falra... Szóval a legegyszerűbb, ha fogsz kb. 8-10mm-es ékeket és ezzel kezdesz. Majd, ahogy teszed le a következő sort, ott is a két fal esetében (jobbról-balról) ékkel kezdesz, annak tolod neki.

2020. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Nem szoktam fölszedni.
2020. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, nyikorogni és mozgolódni fog, de végülis rá lehet rakni.
2020. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egy rokonomnál simán rárakták a padlószönyegre, egyszerűen megoldás volt, nem is recseg meg semmi ilyesmi, tehát mindenképpen megoldható. DE én az ezer éves, sokszor dohos, szétporló padlószőnyegre biztos nem raknám rá, akármennyi munka is lenne felszedni. Én nem akarok a lakásom padlój alatt egy ócskaságot
2020. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!