Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasház hangszigetelése!...

Társasház hangszigetelése! Hallani ahogy fingik a felső szomszéd?

Figyelt kérdés

Új építésű, 2015-ben készült lakás, nemrég vettük. A fenti szomszédunk fürdőszobája a mi hálószobánk felett van! Szó szerint halljuk ahogy fingik és szarik a felső szomszédunk. Nap közben amikor nyitva vannak az ablakok és nagy a zaj odakint akkor nem feltűnő, de ha este jön rá a szapora akkor szó szerint végighallgathatjuk ahogy kifossa magát! Vicces vagy sem, ez a helyzet, már teljesen kikészültünk ebben! Szólni emiatt nem lehet, meg ugye fürdőszoba, nem is lehetne szigetelni a padlót úgy, mintha csak egy laminált parketta lenne lerakva.


A kérdésem: létezik módszer, hogy a mi szobánk plafonját szigeteljük le valahogy? 2 méter 80 cm a belmagasság, akár 20 cm-t feláldoznánk belőle, ha az segítene. Milyen anyaggal, ki vállal ilyesmit? Milyen a hatásfoka? Érdemes megcsináltatni ha lehet vagy évekig hallgathatjuk ahogy összeszarja magát a szomszéd? Bocsánat a fogalmazásért de már kikészültünk. Egy bélpoklos zabagép az ember, van vagy 140 kg és éjjel nappal a klotyóra jár. Házas életet próbálnánk élni, erre egyszercsak közben jönnek “a hangok”.


Kérem vicces kommentet ne küldjön senki, így is van elég bajunk emiatt. Köszönöm!



2020. jún. 5. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az obiban láttam hangszigetelő rendszereket, egy gipszkarton álmenyezet fölé jó lehet.

Viszont borsos az ára..

2020. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is gipszkartonos álmennyezetet csinálnék, jól megtöltve valamilyen hangszigetelő gyapottal.
2020. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Titeket nem hall az alsó szomszéd?
2020. jún. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Még hogy nem szégyenli magàt, hogy otthon mer wczni... Borzasztó ember lehet...
2020. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem is építészeti boltban tudnak javasolni hangszigetelési megoldásokat.
2020. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Régebben olyan technikával csinálták ezt, hogy egy nagyon vastag kőzetgyapotot tettek fel léc keretbe kitömve. Arra ment fedésnek a gipszkarton.
2020. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Nekem az egyik utcabeli szomszédom panaszkodott, hogy az emeleti hálószobájukkal pont szomszédos az ikerszomszédjuk fürdőszobája, és már nem bírják elviselni, hogy az új ikerszomszédja este 8-kor pont a fejük mellett szarik, és most -szerintem- mit csináljon??

Mondtam, hogy szóljon nekik, hogy este 8 után a kertben szarjanak.

:)

2020. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendesen nehéz szigetelni.


Platina ragasztható AKUSZTIKAI TÁBLÁK, 7 cm vastag.

Alá pl. kőzetgyapot 20cm vastag.

A kőzetgyapot tábláknak kell egy könnyű fém szerkezet.

A könnyű fém szerkezet alá meg, festhető hangszigetlő lapok, ez lenne az új plafon.


Így a 3 réteg már jól szigetelne.

Ha csak közetgyapot az kevés , ugyan úgy lesznek hangok.

Ha csak a festhető hangszigetlő tábla az is kevés magában.


Ez így kb. 30cm venne el.


Ez így kb. 500ezerFt + munkadíj.

2020. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem Platina - Plafonra
2020. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!