Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha egymagam szeretném kifesten...

Ha egymagam szeretném kifesteni a szobámat milyen eszközökre lesz szükségem hozzá és egy adott boltban megtalálom-e őket? (Praktiker esetleg?)

Figyelt kérdés
Pl. Nagyhenger és a nyele, vödör és festéklehúzó, ecset és a festék. Még valami esetleg kell? Kész zöld színű(se világos, se sötét, kb. a kettő között) festéket tudok vásárolni vagy azt mindenképp keverni kell magamnak?

2020. jún. 9. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobb ha festék szaküzletbe mész.Ott jobban értenek hozzá.

Még festéket is kikevernek színre .

2020. jún. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha ezeket a készre kevert festéket veszed, akkor rövid szőrű hengert vegyél.

A Tescoban nemrég féláron adták ezeket a festékeket, nézd meg hátha még mindig van.

2020. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én OBI-ban szoktam mindent megvenni. Ha szükséges, akkor kész glettet, csiszolóvásznakat, hengert, többféle ecsetet, takarófóliát, esetleg maszkoló szalagot. Festékből már van készen rengeteg szín, de én keverni szoktam, ha nem túl bonyolult a szín.
2020. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nappalim olyan középzölt Polifarbe Platinumból a "Hunyor"

[link]

Kis vizet a mindenképpen kell hozzá tenni, mert úgy sokkal jobban lehet hengerezni.

Egyszer kevertettem, szintén zöldet,csak sötétet, de nemigazán jött be minőségileg az a festék.

2020. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Leírtak mindent nagyjából, egy dolgot tennék hozzá:

A Praktikerben van (legalábbis fél éve volt) olyan henger, aminek a belsejébe tudsz festéket önteni. Nagyon jól működik, mi egy olyannal és egy klasszik hengerrel festettük ki az egész házat, ég és föld volt a különbség használatban, a töltős sokkal gyorsabb és kényelmesebb, megéri szerintem venni egy ilyet. :) Biztos kapható máshol is, nem csak Praktikerben, bár mivel azt említetted, gondolom az elérhető számodra.

A festéket amúgy meg lehet venni szintén Praktikerben, de a festékbolt szvsz jobb, tudnak segíteni (pl mi kiszámoltuk, hogy mennyi festék kell, de a boltban csak egy négyzetmétert kérdeztek és meg tudták mondani ők is hogy mennyire lesz szükség), egyedi színt tudnak keverni, stb. De egyébként maga a termék igazából ugyanaz a festékboltban meg a barkácsáruházban, a vödrös Héra az vödrös Héra, mindegy hol veszed. Csak szakboltban több segítséget kapsz.

2020. jún. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!