Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Penész a megvételre szánt...

Penész a megvételre szánt lakásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap Dunakeszin megnéztünk egy csábító lakást óriási erkéllyel. Meggyőző volt minden, viszont bent van egy emeleti hálóba vezető lépcső, felette egy elérhetetlen tetőtéri ablak, a peremén ott volt egy óriási penész folt. Továbbá a konyhában az ablakon is volt az üveg peremén végig. Tulaj hónapok óta nem lakik ott, azt mondja akkor jött ki, mikor nagyon fűtöttek és nem nagyon szellőztettek. Ti belemennétek egy ilyen vásárlásba? Attól félek csak a gond lesz vele...

Dunakeszin ugyebár híresen szar kivitelezések vannak, itt egyéb hibát nem láttunk, de a tulaj mondta, hogy a vásárlás után kétszer kellett felszedni a fürdőt, mert elázott, továbbá az erkélyen is újra kellett rakni a követ, mert gyenge anyag volt alatta és eláztatta az alsó szomszédot. A munkálatok óta már eltelt jó pár év, de ezek a dolgok megijesztettek.

Képek:


[link]


[link]



2020. jún. 10. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes egy kis hipó megoldja a problémát. Rendszeres szellőztetéssel vagy párátlanító készülékkel meg lehet oldani a problémát.
2020. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

1 kép beázás egyértelműen.

2 kép az üvegen lefolyó pára miatt penészedett a gumi vagy tömítő anyag felülete; ezek tartalmaznak szerves anyagot is. Nálam a gáz miatti szellőzőtôl van hasonló jelenség, télen. Le kell néha törölni a párát.

2020. jún. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk panelban is van minimális penész a műanyag ablaknál, mert túl jól zár. Penészolő spray megoldja
2020. jún. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Már a leírásból egyértelmű, hogy egy tákolmány. Én nem venném meg. Pláne ilyen drága környéken
2020. jún. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Ha olyan könnyű lenne megszüntetni akkor miért nem csináltatta meg a gazdája. Azt mondaná egy mesternek hogy itt van 300000 ft és csináld meg.

Akkor már akár jóval többet is adnának a lakásért.

De nyilván újra előjön és nem tudják jól megcsinálni.

2020. jún. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt engedd el, és nem a penész miatt hanem az összes elmondott miatt. Gondolj bele, ez csak az, amit bevall a tulaj, ki tudja milyen meglepiket találnál még
2020. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"1 kép beázás egyértelműen."

Ezek szerint még egyértelműen nem láttál még ilyet. Tetőablaknál gyakori mert a kicsapódott pára lefolyik és az hagy ilyen nyomot.

2020. jún. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi magunk építettük a házat és vannak tetőablakok is. Ezeket én magam építettem be. Az egyiknél volt enyhébb, de hasonló jelenség. többször kerestem a hibát, de nem volt beázás és jó volt a hőszigetelés is.A megoldás az ablak keretének körbe szigetelése volt úgy, hogy a pára ne tudjon kijutni. Ugyan is az a pici réseken kijutott, kicsapódott, majd víz visszacsorgott foltosodást és penészt okozva.A mi ablakaink könnyen hozzáférhetőek, de így is macera volt. Én ezt a lakást nem venném meg. A lakásban lévő levegő páratartalmának megfelelő szinten tartása és ezzel a penész megjelenési esélye a legtöbb esetben rejtett ablak szellőzőkkel megoldható. Tetőablakba ezeket nem javasolt beszerelni, de ha a többibe beszerelik lényegesen javít a helyzeten. Nekünk ilyen is van, de a kérdéses ablaknál a fent leírtak jelentették a megoldást.
2020. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd ki ezt a lakást, kérdező. Gányolva van, ez egyértelmű.
2020. jún. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!