Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha gipszkarton állmennyezetet...

Ha gipszkarton állmennyezetet szeretnék felrakni egy meglévö mennyezetre,akkor érdemes közéjük tenni tözeggyapotot,párazáró fóliát rakni? Növeli a szoba szigetelését a padlás felöl?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem raktam semmit közé. Már maga a légtér szigetel egy kicsit. Igaz nekem az egész padlás szigetelve lesz 30cm kőzetgyapottal. Minden szobát külön szigetelni nehezebb mint a padláson szét gurítani az anyagot
2020. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

:) Kőzetgyapot!

Igen, növeli és érdemes, párazáró fóliát is tégy okvetlen, de lényegesen gyorsabb és tisztább munka lehet az, ha a padlást szigeteled, már ha nem szükséges, hogy az járható legyen (azaz nem tárolsz fönn semmit). Ha az álmennyezet fölé kerül a szigetelés, akkor a szerkezet megépülése után kell a szigetelést fölé tenned. Gusztustalan munka, nyakig be kell öltözni hozzá, a ...ről is folyik a víz, ha meg nem öltözöl be, akkor meg szét szúr, mert a fejed fölött dolgozol, potyog a nyakadba. Ak iezt minden nap csinálja, azelőtt le a kalappal, én ha csak rá gondolok, már fölb... az agyamat. Párazáró fóliát tudtommal akkor is érdemes tenni és kellene alkalmazni, ha szigetelés nem kerül az eredeti födém és az álmennyezet közé, (de nem szakmám!). Én a fóliát úgy tettem föl, hogy kétoldalú ragasztót tettem foltokban a szerkezet aljára, majd arra gyak. a kifeszített fóliát felnyomtam, ráragasztottam. 2 ember kell hozzá, de egy pillanat alatt megvan így. A fóliánál nem elegendő az, hogy fedik egymást, erre a célra kapható ragasztószalaggal össze kell ragasztani, ennek okán 10cm-es fedést hagyj legalább. Ha valahol kiszakad, nem gond, csak ezzel a ragasztóval foltozd be. Ha fa a szerkezet, akkor pedig tűzőgéppel fellehet tűzni, ekkor is jól jön még két kéz, mert nem áll meg magától, a súlyt ki kell venni, különben leszakad, meglehet csinálni egyedül is, de küzdelmesebb, a szigetelést beszórni is lényegesen gyorsabb, ha egy adogatja, ha kell szabja.

2020. jún. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tettem szigetelést, 5 centi közetgyapotot, és párazáró fóliát. Illetve nálam a 3 oldalfal is igy lett szigetelve. Egyedül csináltam fém profilvázzal, csak a lapok csavarozásánál kellett segítség, de nagyon szép a végeredmény. Egyenes falak mindenhol, fűtéscsövet is eldugtam a karton mögé. Meg persze melegebb is lett télen a szoba, kellett is termofej a radiátorra.
2020. jún. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 19. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!