Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panellakás 15 centis belső...

Panellakás 15 centis belső falát szeretném átfúrni a felső sarokban, mennyezethez és sarokhoz minél közelebb kb 1 centire. Van ezeknek a beton elemeknek a szélén vas, vagy csak simán le fog törni a betonelem felső széle?

Figyelt kérdés

2020. jún. 22. 01:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fog letörni. A betonpanel autoklávban készült betonelem. A belső falak is teherviselők. Igen sok fúrót fogsz elégetni. Az Abraboro háromélűjéből talán kevesebbet.
2020. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van bennük vas, de széléhez közel talán nem lesz. Valamint hova és, hogyan fér el a tokmány, az a lényeg. Kérdés melyik elem, mert a vizesblokk külön van beemelve, és általában nem ér a mennyezetig a fala.
2020. jún. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A széleken is van vas, sőt túl is lógnak. Az egyes elemek azzal vannak egymáshoz kötve. A sarkok meg kicsit talán még jobban is vannak vasazva.

Remélem nem a mi lakótelepünkön laksz, mert órákon át fogsz kínlódni a fúrással. Nem írtad mi a terv azzal a lyukkal, de lehet megérné átgondolni a tervet.

2020. jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csináltam ilyet, 18-as 4-élű fúrószáram volt kölcsönbe hozzá, az viszina vasat is simán.

Azzal is kb nettó 2 percig tartott. Ha jól emlékszem 2.5J géppel. A panelbeton iszonyat kemény anyag.

Hosszú fúró kell, hogy tudj a sarokhoz közel de kb egyenesen fúrni. és ellenőrizd elfér-e a tokmány meg a gép akkor is mikor már átér a falon a fúró, nehogy megszoruljon, törjön.

2020. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ja és mégegy, a 15-ös az teherhordó fal, amit te látsz a saroknak belülről, az nem az elem széle
2020. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem volt vas a felső sarokban és 20 centivel lejjebb a horonynál se (szintén a sarokban). Az alsó saroknál a padlónál pedig csak vakolva volt, ott ütni se kellett volna. 6-ossal kezdtem és 14 -ig bővítettem.
2020. jún. 22. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:
A panelek sarkaiban és középtájon találhatóak az illesztési pontok, ahol U alakú kengyelek hegesztésével fogták össze a paneleket. Fúrni könnyebb mint a gőzölt betont, viszont a vasalatra vigyázni kell.
2020. jún. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!