Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megmaradt 6-7 évvel ezelőttről...

Megmaradt 6-7 évvel ezelőttről fehér diszperzit falfesték. Honnan tudom hogy jó-e még?

Figyelt kérdés
Jól zárva volt és levegő nem sok volt felette.

2020. jún. 22. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Illata-nem büdös?
2020. jún. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem bontottam, nem szagoltam. A festék alapban büdös. Mire hasonlít a romlott festék szaga?
2020. jún. 22. 21:26
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Szinte biztos hogy nem jó már. Max. 2 év a szavatossága ezeknek. Ha nem hűvösben sötétben tartottad akkor biztos kuka, de amúgy is sanszos.
2020. jún. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

A célnak megfelel. Házat vettünk, benne maradtak a régi festékek, de szó szerint ősrégi volt. Keverőszárral fúróval felkavartam lehelletnyi vízzel. Volt egy kis beposhadt szaga, tuti rossz volt. A tetejéről a megszáradt hártyaréteget kavarás előtt levettem. Tökèletesen a célnak megfelelt egy kis javítgatásnak vagy a melléképületbe. Nem pergett vagy esett le. Később színkód alapján vettem újat. A színárnyalatbeli különbség jól látható volt. A régi sötétebb volt.


Ha régivel akarsz kikenni valamit nyugodtan kenheted. Csak javítani nem nagyon fogod tudni, mert az új festék el fog ütni. Régi festék arra jó, hogy valamit teljesen azzal a tégivel kifess, majd a következő festésnél az egészet átfesd az újjal, időközi javítgatás emiatt felejtős.

2020. jún. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

6-7 éves szinte 100% hogy nem jó már. A diszperzit nem beszárad mint az oldószeres, hanem elbomlik.

Ezt kinyitás után érezni, mert dög szaga lesz a festéknek, és barnás lé úszik a tetején.

2020. jún. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg fogod ismerni a szagarol azonnal. Borzalmas budos.
2020. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Büdös de felkavarva ugyanúgy használható.
2020. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Használtam már pincében félretett 10 éves megmaradt festéket. Nem vettem észre, hogy bármi baja lett volna. A falat befedte, nem pergett le, a szín sem volt másmilyen. Szagára kimondottan nem emlékszem.
2020. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!