Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Magyarorszagon lakasfelújítasn...

Magyarorszagon lakasfelújítasnal mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés

Azokat kerdezem akik

már csinaltak es utolag jöttek rá dolgokra!


Vagy azokat akik hallottak dolgokat és kepben vannak.


Értem itt azon h a szakemberek mivel tudnak átvagni.Hogy lehet elkerülni?


Pl ha falon ablakot szerete valaki vagatni,vagy falat beepiteni,új műanyag nyillaszarokat csereltetni vagy csempeztetni,konyhabutort keszitettni vagy festetni a falakat,esetleg erkelyt teraszt epitettni?


Milyen trukkokel huzzak le csapjak be az embereket?


Hogy lehet az igergetest kimerulni pl h csak ennyibe fog kerülni kozben meg jaj még erre is kell penz meg arra is kell penz,meg idoben elkezdjuk aztan jaj kozbejott valami,csuszas van még nem.tudom mikor megyek bla bla....?


2020. jún. 29. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
mint bármelyik másik országban.
2020. jún. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi,ezzel nem lettem kisegítve.
2020. jún. 29. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:
47%
Akkor legközelebb próbálj ne ilyen hülye kérdést feltenni.
2020. jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakit csak ismerőstől, ajánlás alapján. Olyat keress meg, akiről tudod hogy a közelmúltban korrekt munkát végzett.

Egyébként meg kb az egész építőiparból ki kell képezned magad kicsit, hogy ne verjenek át.

A csúszás az építőiparban mindig van. Kérdés, hogy mennyi...

2020. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk burkolási munkát szeretnél csináltatni vagy festési munkát, akkor érdemes kikérdezni a szakembert, mennyiért vállalja el. Ilyenkor általában mondanak egy árat a munkadíjra és egyet az anyagdíjra, ez után érdemes vele közölni, hogy te megveszed az anyagot így nem tud felszámolni rá +ktg. De mondhatod neki azt is, hogy hozzon számlát az anyagról!

Minket az első burkoló az anyagdíjjal nagyon lehúzott.

Most egy festő próbálkozott volna azzal, hogy a mi általunk megvásárolt glett és élvédő nem jó, majd ő hoz másikat illetve, hogy ő nem keveri be a pasztát.

Érdemes a munkát minél több szakinak megmutatni, hogy egy elfogadható megbízható árajánlatot kaphass. Nem szabad az első szakinál megállni, értem ez alatt a festőt, burkolót, vízszerelőt stb stb.

Ablakcserénél is érdemes több ablakoshoz is elmenni, hogy tudja az ember melyik cég megbízható, melyik nem. Melyik milyen anyagokkal dogozik, milyen árakkal!

Nagyon meg kell fontolni kivel csináltatunk meg bár mit is!

2020. jún. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos az ígérgetést nem tudod kikerülni. Ez egy olyan dolog, hiába kéred, hogy ne csapjon be ilyen téren! Ha ő meg akarja tenni, meg is teszi akár milyen kedves vagy vele!


Előző voltam!

2020. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egyetlen amivel befürödtünk, az az ígérgetés volt idő terén. Mindig "holnap megyek", aztán 1-2 hónap lett belőle. (És minden szakit ismerősök ajánlása után hívtunk.)

Mi azt tanultuk a felújításból, hogy amit csak lehetséges, az ember inkább saját kezűleg csinálja, minél kevesebb szaki annál jobb.

Plusz szerintem alap kérni egy részletesebb árajánlatot, ne fogadj el egyszerűen egy összeget, hogy "kétszázé megcsinájjuk", kérd meg hogy részletezze mi alapján jön ki az az összeg.

2020. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon! Irjatok még!

Az a gondom h ország keleti felén élek,a lakás meg Pest közelében lenne. Ott meg nincsenek olyan ismerősök akik ebben tudnak segíteni.

A részletes arajanlatra en is gondoltam,meg h az anyagot en veszem meg.

De mondjuk ezeket kiszallitja a tüzep nem? Benne van az árba mikor bútort veszel hasonloan igaz?

2020. jún. 30. 14:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Üveggyapotolasnal mire figyeljek? Ablakcserenel mivel tudjak elrontani?
2020. jún. 30. 14:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!