Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szoktak előleget adni festőnek?

Szoktak előleget adni festőnek?

Figyelt kérdés

Volt nálunk egy festő és mondott egy 25 nm össz festői falfelületre árat.

2 szer glettelés, alapozás, 2 szer festés

diszléc felrakás.

3 ajto mázolása, cső mázolása nem sok cső van

erre mondott 150000ft -ot, ha ma vissza szólunk akkor 20000ft kevesebbre jönne ki, ilyen kedvezményt tud adni, és még azt is hozzá tette kezembe nyomta a Szerződéses papírt és mondta hogy ő csak így dolgozik 30000ft előleg is bele lenne kalkulálva a papíron.

Gondoltam ilyen kis lakásnál kell ennyire bonyolult Szerződést kötni és 1 évet vállal a munkájára. Ebben az esetben szoktak előleget adni? Mondtam neki hogy ha ráér már holnap kezdhet én 100% hogy kifizetem. Én vennék minden anyagot is nem is ő.

Nem is értem hogy miért kér előleget mire?

ha csak anyagot én állom és csak munadíjat fizetek az elvégzett munkáért.

Lehet ilyen?

Értelmes válaszokat kérek hogy szokott itt menni budapesten Kőbányán?



2020. jún. 30. 18:25
 1/5 anonim válasza:
100%
Nyilván mindenki azt mondha neki, hogy majd kifizeti. Mondjuk nálunk, falun nem kérnek előleget.
2020. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Nem szokás de ha papírra vetitek nincs gond
2020. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Általában azok kérnek előleget, akit már párszor átbäsztak a tulajdonosok.

Lényegtelen hogy te mit mondasz, mennyire vagy megbízható, akit már vertek át az onnantól kezdve bizalmatlan lesz.

Pl. saját példám: jófogáson sok dolgot szoktam eladni, évek óta csinálom.

Postai utánvéttel nekem kell kifizetnem 3000+ forintot csomagfeladásnál.

Ha a címzett nem veszi át, akkor bukom a 3 ezret plusz még fizetnem is kell 1500 forintot, ha vissza akarom kapni a csomagom.

Elsőre lehet nem nagy összeg ez a 4-5 ezer forint, de mikor már 4x bäsznak át különböző személyek azzal, hogy nem veszik át a csomagot, utána te is elgondolkozol mennyire éri meg ez az egész.

Éppen ezért én már csak előre utalással adok el dolgokat, mert már eljátszották a bizalmam. Nagyjából így kell elképzelni azt aki bizalmatlan és előleget kér.


Haverom festő, mesélte hogy őt is rendszeresen bepalizták már azzal, hogy mikor készre gletteltek egy házat, be volt csiszolva meg minden, a tulajdonos a festést már lemondta mindenféle kamu indokokkal.

Úgy kell elképzelni, hogy "konyhakészre" megcsinált falak, már csak gurítani kellene. Persze hogy ilyenkor a tulajdonos is ki tudja már festeni az asszonnyal vagy egy haverral, a festő meg el van küldve és csak a glettelést fizeti ki neki.

Na ő pl. éppen ezért már csak közvetlen festés előtt csiszolja le a falakat, mivel már párszor átbäszták a fent leírt módszerrel.

Előleget is szokott kérni (33%-ot) bebiztosítva magát, hogy a teljes munkát ő végezze.

2020. jún. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden építőipari munkára kötelezővé tennék egy egyszerűsített vállalkozói szerződést. Határidőkkel. Mikor kezdi, és fejezi be a munkát. Vállalkozói díj, előleg(ha van). Ezt szobafestőként mondom, 25-éves tapasztalattal. 1-évig készül egy tetőtér lambériázás.? És több mint egy évig egy villanyszerelés? Egyszerre 100-munkát bevállal másodmagával, és mindenkinek hazudozik. De ha mindenhol írni kellene szerződést, nem tudná azt mondani hogy akkor megy máshová ahol nem kell..
2021. márc. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szerződés a megrendelőnek is biztonság! (persze olvasás után).
2021. márc. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!