Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 5 ajánlatot kaptunk két...

5 ajánlatot kaptunk két ingatlanra. Lakás: 210-240 eFt, ház: 290-360 eFt. Adatok lent. Nektek ez sok, vagy ennyiért festettetek ki ti is a festőtökkel?

Figyelt kérdés

Debrecenben van a házunk, a párom nemrég örökölt egy kis lakást Szombathelyen.


Teljes festendő falfelületek:


Ház: 257 nm. Lakás: 148 nm. Plafonnal együtt.


A lakást két-három nap alatt festenék ki a szakik, a házra inkább négy napot mondanak.


Ház festésének munkadíjai: egyiknél 290 ezer, másik festő 320 ezret, a harmadik pedig 360 ezret mondott. Ebben minden benne van, kiszállás, számla, csak az anyag nem, de az már szinte elhanyagolható.


Lakásnál: egyik 210 ezret, a másik ember 240 ezret mondott munkadíjra. Szintén mindent tartalmaz, kivéve anyagköltségek.


Pár héten belül tudnának kezdeni, a házhoz nem kell sok előkészítés, jók a falak, a lakás közepes előkészítésére szorul.


Ti ezekre mit mondtok?


Illetve nálatok mennyi volt a festés?



2020. júl. 1. 17:42
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk szobánként kb. 4ezer Ft, mert ennyibe került a vödör festék.

Ha jók a falak, nem kell agysebész a kifestéséhez.

2020. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
42%

Azt, hogy ezt a mekk-mesteri csapatot úgy cseréld le ahogy van. Nem cska a pénz miatt, hanem 257nm házat, gletteléssel (mert hogy mindig mindenhol kell, csak a laikus tulajdonosokat át lehet verni)4 nap alatt, normálisan, csapatban sem lehet megoldani, csak akkor maximum-bár ez is egy naiv hozzáállással-ha feldob két réteg festéket.

Ezen gondolkodj. Akár mennyire is jók a falak.

2020. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
54%
A lakásra ugyan ez vonatkozik.
2020. júl. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
57%
Most akkor szépen keress egy olyan csapatot, aki nem akar téged átverni, mert ezek után ha a helyedben lennék, egyikbe sem lenne több bizodalmam. Már pedig nem csak 100 ezrekkel játszol, hanem elég nagy ingatlanokkal is. Aminél nem 1-2 évre festetsz, hanem minimum 5 évre, és ha már festesz, akkor az tökéletes meló legyen, és szép. No meg a későbbi javításokról már ne is beszéljünk, ami egy mekk-mester után marad és akkor még a fóliázásokat, bútortologatásokat-ha vannak még meg sem említettem.
2020. júl. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Biztos jól érettétek az adatokat, amit írtam?


Kevesebb, mint 100 és alig több, mint 40 nm-es alapterületek nektek sok, illetve "nagy"??


Szerintem pont átlagos, vagy kicsit alatti ingatlanok ezek, ebben semmi sem nagy. :)

2020. júl. 1. 18:09
 6/44 anonim ***** válasza:
25%

5 Ezt te írtad a nyítódban:


Ház: 257 nm. Lakás: 148 nm. Plafonnal együtt.

2020. júl. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

Ő olvas rosszul, de engem hibáztat...


Gyakori - én így "szeretlek".......... :)


Akkor újra.


"Teljes festendő falfelületek:"


FALfelületek. Azért falfelületek, hogy könnyítsek nektek.


Közvetlen utána kettőspont.


Direkt nektek akartam kedvezni! :))

2020. júl. 1. 18:20
 8/44 A kérdező kommentje:

Így milyenek az árak?


Egyébként ebből az öt emberből (nem csapat egyik sem) kettő jó referenciákkal rendelkezik, nem kontár egyik sem. ;)

2020. júl. 1. 18:23
 9/44 anonim ***** válasza:
82%

Bírom ezeket a funkcionális analfabétákat, akik egy kérdést sem tudnak értelmezi, de már egyből megy a kontár mekkmesterezés úgy, hogy azt se tudják kikről van szó :D

Na ezek azok az emberek, akik sem az árakkal, sem a minőségi munkavégzéssel nincsenek tisztában. De! azért osztják itt az észt napi szinten, fikázva a szakembereket és szakmunkásokat.

Tisztasági festést, ahol nem kell semmit csinálni csak átgurítani 2x a falakat 800-1000ft/négyzetméter körül szokták csinálni.

Glettelésről nem volt szó, szóval ez nem tudom honnan jött az egyik hőbörgő válaszolónak.

2020. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
50%
Én festő vagyok és 257 nm 600 000-ért festenék ki.
2020. júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!