Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy kb. 60 m2 -es családi ház...

Egy kb. 60 m2 -es családi ház fűtéséhez kb. hány kW-os (kondenzációs) gázkazán ajánlott (12, v. 24)?

Figyelt kérdés
2020. júl. 2. 18:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
24 KW
2020. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi!!....és abban mennyi igazság lehet, hogy egy 24 kW - os említett gázkazán legalább 20 kW - os teljesítménnyel tud csak működni? Az én házamban (60 m2) jellemzően (szerintem) ennek a fele is elég lenne. Ahhoz tudok viszonyítani, hogy az előző télen összesen 5 kW energiát fogyasztó (és majdnem annyit leadó) infrapanelekkel a fél lakást elfogadható hőfokon tudtam tartani. Kétszer ennyi infrapanellel az egész lakásban (családiház) megfelelő (22 - 24 fok) hőmérséklet lehetett volna. Tudom -e én a 24 kW-os kazánt folyamatosan kb. 12 kW - on működtetni (?) Leszámítva azt az esetet, hogy nagyon gyakran ki-be kapcsolgat a termosztát utasítására (mert az nem természetes üzem, és mindenképpen hőveszteséggel jár (?)
2020. júl. 2. 19:58
 3/20 A kérdező kommentje:
Az 5 kW villany elég drága...a 10 kW viszont megfizethetetlen lenne. Ezért térek át a gázra....hamarosan szerelik majd. A tervező 24 kW -os kazánt írt a gáztervben. Olvastam a neten lángmodulációs megoldásról, amelynek az a lényege, hogy a lángmagasságot szabályozza ('a szabályzó'), és így egy 24 kW - os kazán is tud folyamatosan CSAK akár 5-6 Kw-os teljesítményt is produkálni (ami nekem kedvező lenne...persze, nem azt mondom, hogy mindig ezen 'menetném'...de közben-közben igen. Saunier Duval Semiatek Condens kazánom lesz.
2020. júl. 2. 20:09
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem 95 nm. a családi ház és 20 KW a kombi kazán és minden tökéletes.
2020. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha a belmagasság nem több mint 3 méter, akkor a 12 kw-os is bőven elég, sőt még gazdaságosabban is üzemel.

A melegvíz készítés miatt szoktak 24 kw-osat telepíteni.

2020. júl. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én mondtam a gázszerelőnek, hogy nekem a használati melegvizem megoldott, a gázkazánt csak fűtésre szeretném használni...de ő 'rábeszélt', hogy inkább kombi kazánt célszerű, mert, ha nem is akarom használati melegvízre...akkor is érdemes csak a hidegvízet rákötni, és amikor a nyomást beállítjuk (pl. évente, vagy probléma esetén, akkor nem kell slagozni. És, azt mondta, hogy árban gyakorlatilag mindegy. Mondom, a bonyolultabb kazán bonyolultabb szerkezetű, több a meghibásodásilehetőség és drágább a javítás is...erre azt mondta, hogy nem, semmi lényeges különbség a panelokban sem,meg semmiben nincsen. Lesznek majdmég kérdéseim a szerelőhöz, de még csak egyszer találkoztunk, amikor itt volt negnézni a helyszínt, honnan hova kell vezetni a gázt ....hol legyen a kazán...
2020. júl. 2. 21:24
 7/20 A kérdező kommentje:
Ja, és milyen a ház hőszigeteltsége (az enyém 'semilyen'...egy 57 éves 'tipikus kockaház...utcafronton 2 szoba...) minden még az eredeti rajta (nyílászárók..). Persze, azért nem szeretném 'ráfűteni a gatyámat'....csak ésszel és érzéssel. Legfőbb képpen az izgat, hogy nem lesz-e túl sok ide (a 60 m2-re) a 24 kW...mert, ha 'jóval' nagyobb a kazán max.teljesítménye, mint a hőigény, akkor veszteségekkel fog üzemelni. Ha a sok kapcsolgatás nem árt neki, akkor még csak elmegy...de nem ésszerű akkor sem. Mondok egy analógiát: Nekem zuhanykabin van. A bojlert olyan hőfokra állítottam, amiben még éppen meg lehet zuhanyozni....a hidegvizet rá se kötöttem a tusolóra. Vagyis...ha magasabb hőfokra fűtene a bojler,mint szükséges, akkor ugye hideg vízzel hűteni kell. Ez idáig még nem veszteség. A veszteség az, hogy a bojler se tud 100 százalékosan szigetelni (pláne télen)...vagyis a túlmelegítés egy része elveszik a környezetben. Itt is valami hasonló lehet. Sőt, amikor az infrapaneleket vettem, ott is azt mondták, hogy meg kéne saccolni, hogy mekkore a helyiségek hőigénye, aszerint venni9 a paneleket, mert, ha nagy teljesítményű panelt (mi, vagy a termosztát) kapcsolgatjuk gyakran...akkor biztosan hőveszteséglesz....az a jó, ha közel a szükséges hőmérsékleten folyamatosan üzemel a fűtő(készülék)
2020. júl. 2. 21:37
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja, a belmagasság 2,7 m
2020. júl. 2. 21:38
 9/20 A kérdező kommentje:
bocs',nem 'szükséges hőmérsékleten', hanem 'szükséges teljesítménnyel'
2020. júl. 2. 21:41
 10/20 mindentudó99 ***** válasza:
A tervező ekkorát mondott ekkorát vegyél. Sokkal nagyobb pazarlás az amit te akarsz hogy két készüléket üzemeltetsz egyszerre. Egyet egy áramzabáló bojkert a melegvíznek meg egyet fűtésre. Na pont ebben nincs logika. De ha gázbojler ilyen hőtárolós az se jobb.
2020. júl. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!