Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lehet egy ajtónyílást...

Hogyan lehet egy ajtónyílást eltüntetni?

Figyelt kérdés

A lakásban az egyik ajtónyílást akarnám megszünetetni. Arra gondoltam hogy az ajtólapot leveszem. Az ajtótokba csavarozok fa merevítőket aztán a tok falcba vágok gipszkarton lapot amit a már behelyezett fa lécekhez csavarozok. Na innentől jönne amihez a segítséget kérem. Ugye az ajtó tok körben még látszódni. Hogyan tudnám eltüntetni hogy afestés után már ne látszódjon hogy ajtó volt ott? Vakoljam be üvegszövet hálóval vagy csemperagasztóval? Tapad valami a festett fához?

Előre is köszönöm.



2020. júl. 4. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kivenném a tokot is és után befalaznám téglával/ytonggal. Esetlegesen a későbbi visszanyithatóság kedvéért gipszkartonoznám.

Háló mindenképp kell a körberepedés miatt.

Festett fához a vakolat/csemperagasztó nem tapad rendesen.

2020. júl. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tokot kivenni nem akarom hátha később visszanyitjuk még. Esetleg ha kicsit megcsiszolom durva papírral a tokot akkor segít a tapadáson?
2020. júl. 4. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet szépen megcsinálni a tok roncsolása nélkül, de ez adott helyzet kérdése is (pl.: gerébtoknál még el tudom képzelni a műveletet). De gondolj csak bele, hogy a fa merevítőrudak nagyobb dieltálása miatt a rá tett gipszkarton tuti megreped az illesztések helyén idővel.

Csiszolás kell, az javít a tapadóképességen.

2020. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyébként csak az egyik oldalról akarom hogy ne látszódjon. (Amelyiken szintben van a falsíkkal.) A másik oldalon nem számít ha látszik.

Akkor üvegszövet erősétéssel csinálom. Szerinted akkor vakoló anyag vagy a flexi csemperagsztó a jobb?

2020. júl. 4. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Vakold inkább, a csemperagaszó nem erre van kitalálva.
2020. júl. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ajtópántok csapos részét is ajánlatos eltüntetni. Ha olyan az ajtó, hogy van egy körbefutó falc is a tokban kialakítva, akkor abba pontosan bele lehet szabni akár gipszkartont, akár OSB vagy rétegelt lemez lapot.
2020. júl. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az is lényeg lenne hogy te hogy akarod hogy mit mutasson utána.

Mert ha simán teszel rá gipszkartont és elébe egy szekrényt már eltűnik.

Tehát attól függ hogy ott mivan és mit akarsz.

2020. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gipszkarton
2020. júl. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!