Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire lenne nehéz ezt...

Mennyire lenne nehéz ezt megcsinálni és mennyi időt venne kb igénybe?

Figyelt kérdés

Van egy 2008-as építésű hétvégi házam, fából. Zsindely tetővel, lambériával, padlóval, stb. Amolyan hagyományos vidéki stílusú most. Szeretném belül legipszkartonozni, kimeszelni, kifesteni, szalagparkettát tenni, kívülről szigetelni, vakolni, festeni. Tetőt szeretném lemezzel beborítani.

Mennyi időt venne igénybe mindez? Olyan 4-en lennénk akik dolgoznánk rajta. Mennyire lenne nehéz mindezt megcsinálni?



2020. júl. 5. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem lenne nehéz, ha valaki már csinált hasonlót, és tudja, hogy kell nekiállni.Munkafolyamatonként 1 napot számolj minimum, ha 4-en csináljátok.
2020. júl. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ismerem a 3 illetőt, de remélem valóban 1 nap lesz egy munkafolyamat.

Kezdeni szerintem a tetővel fogok, hogy ne legyen beázás vagy bármi. Köszönöm! Jöhetnek még válaszok

2020. júl. 5. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Mekkora haz? 20nm vagy 300?
2020. júl. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
80 nm az emelettel egyutt.
2020. júl. 5. 21:02
 5/7 A kérdező kommentje:
Felul 2 szoba, alul kamara, furdoszoba, konyha es nappali
2020. júl. 5. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt nekiállsz a külső szigetelésnek, érdemes hőtechnikai számításokat csinálni. Valamint szakvéleményt is kérnék, hogy a fa szerkezetet károsítja-e hosszú távon, ha elzárod a szigeteléssel a külvilágtól


A tetőt pedig csak akkor burkolnám újra, ha már olyan rossz állapotú, hogy nem éri meg javítani.

2020. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát nekem nem éri meg javítani a tetőt. Az, hogy most menjek zsindelyt venni, zsindelyezzem ott és kalapálgassam... Nem szeretnék tovább csömörködni ilyen megoldásokkal, a zsindely nahyon rothad.


A fának szerintem nem leez semmi baja. Nekem ha 20 évig kibírja, bőven elég :)

De azért köszönöm a válaszokat. Még jöhetnek

2020. júl. 6. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!